Екс-президенти Польщі звинуватили Дуду у встановленні диктатури
Три колишні президенти Польщі вважають, що реформа судової системи, яку намагається провести в Польщі правляча консервативна партія “Право і Справедливість” (PiS) Ярослава Качинського, може закінчитися встановленням диктатури
З відкритим зверненням до польського суспільства під назвою “Ми громадянки, ми громадяни” виступили Лєх Валенса, Александер Кваснєвський, Броніслав Коморовський, а також низка польських громадських та політичних діячів, пише Gazeta Wyborcza.
“Ми, громадяни, незважаючи на різницю поглядів між нами, незважаючи на партійну приналежність, стаємо на захист наших прав. Стаємо заради громадянської солідарності, яка народилася з найбільшого в історії Європи мирного повстання, польського серпня 1980 року. Ми боремося, оскільки програний бій за Верховний суд буде початком необмеженої тиранії і диктатури нинішнього уряду”, - йдеться у зверненні.
Читайте також: Політичний шторм у Польщі: хто, чому і навіщо
Як наголошують автори звернення, вони “спільно стають до боротьби проти Качинського, оскільки майбутні покоління не простять гріху байдужості і боягузтва”.
Окрім того, вони звинувачують партію “Право і Справедливість” у "брутальному використанні" задля досягнення політичних цілей пам'яті про 95 загиблих під Смоленськом разом з Лехом Качинським.
Читайте також:
- У Польщі президент, уряд та парламентська більшість належать до "Права і Справедливості" (PiS) . Партією керує Ярослав Качинський, брат-близнюк президента, загиблого під час авіакатастрофи у Смоленську (Росія). Після перемоги представників PiS на парламентських та президентських виборах керівництво країни узяло курс на прокатолицьку та націоналістичну політику, у т.ч. в стосунках з Україною.
- Партія “Право і Справедливість” намагається провести судову реформу в Польщі, пропонуючи зміни одночасно до трьох законів - про Верховний суд, Національну судову раду і суди загальної юрисдикції. При цьому опозиція та більшість суддей виступають проти реформи й наполягають, що таким чином знищується незалежність судів.
- Перед цим у Польщі мали місце запеклі суперечки через нові закони про громадські об'єднання та медіа.
- Актуальне
- Важливе