Курдистан домовився про постачання нафти Росії, Ірак виступив проти
Російський державний концерн "Роснєфть" підписав угоду з Курдським автономним районом Іраку про участь у розробці нафтових родовищ у регіоні
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Угоду підписано 18 жовтня. Частка росіян у проекті становитиме 80%.
Сторони домовилися про реалізацію програми геологорозвідки і початку видобутку у режимі дослідної експлуатації вже з 2018 року.
Разом з тим, у Міністерстві нафти Іраку обіцяють оскаржити у суді всі угоди, підписані без згоди Багдада.
У відповідь голова компанії "Роснефть" Ігор Сечін заявив, що уряд Іраку та курди мають самостійно вирішувати свої проблеми, а "справа "Роснефті" - видобувати нафту".
- 25 вересня на референдумі про незалежність Іракського Курдистану 92% учасників проголосували за проголошення власної держави.
- Після цього Туреччина почала стягувати війська на свій південно-східний кордон.
- Іракський парламент також вимагає введення військ у спірні райони на півночі країни, які перебувають під контролем курдів.
- Першою та поки що єдиною з країн світу, яка підтримала державну незалежність курдів, став Ізраїль, тоді як Туреччина та Іран домовилися спільно протидіяти новому державному утворенню, в якому на 1 листопада вже заплановано проведення перших президентських та парламентських виборів.
- 30-мільйонний курдський народ мешкає у північній частині межиріччя Тигру та Єфрату, а також на прилеглих територіях. Вони переважно дотримуються соціалістичних та соціал-демократичних політичних поглядів, не приймаючи при цьому віровчень ісламського фундаменталізму.
- Актуальне
- Важливе