На чому заробляє Аксьонов: нерухомість, кар'єри, виселення кримських татар
Родина керівника російської окупаційної адміністрації Криму Сергія Аксьонова володіє на півострові кількома прибутковими компаніями
Про це повідомляє московський тижневик "Собеседник".
Зокрема, дружина "глави" Криму Олена Аксьонова за минулий рік лише за офіційною декларації заробила майже 33 млн рублів (15,3 млн грн).
Її пов'язують з групою компаній "Моноліт", яка хоче знести сотні гектарів c житлом кримських татар, щоб спорудити у Сімферополі житловий масив "Кримська роза". Обсяг фінансування будівництва складає понад 30 млрд рублів (13,9 млрд грн).
Окрім того, Аксьонової належить 39% статутного капіталу фірми "Галс", яка володіє торговим центром "Океан". Даний ТЦ, площею понад 6 тисяч кв. м, знаходиться в самому престижному районі Сімферополя.
При цьому у "першої леді" Криму є й інші фірми, які заробляють на комерційній оренді, однією з них є "Стелс-Південь".
Читайте також: В очікуванні на туристів. Чим живе Крим через 3 роки після анексії
Батько "голови" фейкової "Республіки Крим" очолює низку компаній, пов'язаних з розробкою кар'єрів. Зараз одна з цих фірм - "Сімстройтранс" - копає кар'єри в районі селища Мирне під Євпаторією. Через видобуток морського піску з дна озера Донузлав вже почали просідати будинки місцевих жителів.
Теща Аксьонова, яку звати Людмила Добриня, два роки тому заснувала в Сімферополі фірму під назвою "Спеціалізована міська ритуальна служба". СГРС брала участь у тендері на "надання послуг з транспортування трупів у Сімферополі".
Донька Аксьонова - Христина Аксьонова - 2015 року отримала від своєї тітки Євгенії Добрині компанію "Парус", яка володіє нерухомістю в Сімферополі. Зараз в приміщенні, яке дівчина здає в оренду, розташовано домашній ресторан "Портер Хаус".
Сам Аксьонов, згідно з поданими деклараціями, за минулий рік заробив близько 2,6 млн рублів (1,2 млн грн) й не має ні власної квартири, ні автомобіля.
- До війни Аксьонов був відомий у кримінальних колах Криму як "авторитет" на прізвисько "Гоблін". Очолював рух "Російська єдність".
- На початку 2014 року українськими правоохоронцями щодо Аксьонова було порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 109 КК України (насильницька зміна чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади).
- 4 березня того ж року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив клопотання про визнання протиправними та скасування рішення на той момент вже підконтрольної російським військам та спецслужбам Верховної Ради Криму про призначення Аксьонова на посаду "голови Ради міністрів" півострова, а 5 березня Шевченківський райсуд Києва ухвалив затримати Аксьонова.
- Останній раз Генпрокуратура України викликала Аксьонова за повісткою у лютому 2017-го.
- Актуальне
- Важливе