Україна не буде змінювати "мовну статтю" освітнього закону, - Гриневич
Висновок Венеціанської комісії щодо "мовної статті" Закону "Про освіту" не зобов’язує Україну вносити зміну у 7 статтю
Про це міністр освіти і науки Лілія Гриневич сказала журналістам перед засіданням уряду в середу, повідомляє Укрінформ.
"Ми не будемо вносити жодних змін до статті 7 Закону "Про освіту". Фактично з рекомендацій Венеціанської комісії випливає лише те, що необхідно подовжити період перехідний, особливо це актуально для тих національних меншин, для яких вивчення української мови є складним", - сказала Гриневич.
За її словами, за цими висновками ми повинні сформулювати модель освіти для національних меншин у законі про загальну середню освіту.
Читайте також: Угорщина "розганяє" тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"
- Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія через статтю про освіту державною мовою.
- МЗС Угорщини погрожує заблокувати всі майбутні зближення України з ЄС через новий закон про освіту.
- МЗС України направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії.
- Венеційська комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. В ЄС згодні, що освітній закон не порушує угоду про асоціацію.
- Під час засідання Ради асоціації Україна-ЄС Україна гарантувала, що не зменшуватиме наявні права національних меншин, виконуючи мовну норму закону про освіту.
- 8 грудня Венеційська комісія оприлюднила загальні висновки щодо української реформи освіти, яка викликала критику з боку Угорщини. Комісія прийняла рішення, що нерівне ставлення до мов, що не стосуються до офіційних мов ЄС, є "проблематичним". Комісія написала, що вирішити цю проблему допоможе внесення змін у 7-му статтю закону.
- Україна виконає рекомендації Венеційської комісії стосовно реалізації закону про освіту, яка готуватиметься в тісному контакті з національними громадами, заявив глава МЗС України Павло Клімкін.
- 11 грудня Венеційська комісія офіційно оприлюднила рішення щодо мовної статті закону України "Про освіту".
- Актуальне
- Важливе