live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З квітня 2018 у транспорті запровадять е-квитки. Як вони працюватимуть

КП "Київпастранс" опублікувало докладний опис роботи системи Е-квиток, яку буде введено в дію у столичному транспорті з квітня 2018 року

Про це у Facebook повідомляє прес-служба КП "Київпастранс".

Зазначається, що автоматизована система оплати проїзду надає чимало економічних переваг, серед яких – можливість оцінити реальний оборот коштів, кількість пільговиків і зрозуміти фактичну картину щодо завантаженості маршрутів.

Як можна буде платити:

- за допомогою транспортної картки (електронного проїзного);

- за допомогою пільгової соціальної картки (Картки киянина);

- за допомогою банківської безконтактної картки;

- за допомогою смартфона (через мобільний додаток, екран або NFC)".

Зазначається, що для разової поїздки можливо буде придбати квиток з QR-кодом на папері або екрані смартфону, розрахувавшись готівкою в електронному терміналі поповнення на зупинці або банківською карткою в салоні транспорту.

Оформлювати та поповнювати проїзні квитки (на види транспорту, на час, на кількість поїздок, на відстань) можна буде через "Кабінет пасажира" на відповідному сайті або через електронні термінали поповнення.

Кондуктори на час перехідного періоду також працюватимуть, продаючи разові квитки безпосередньо в салоні та допомагаючи пасажирам користуватися технічними засобами системи е-квитка.

Як будуть контролювати оплату за проїзд

Здійснення контролю відбуватиметься за допомогою спеціальних терміналів, які будуть контролювати останню валідацію засобів сплати за проїзд у пасажирів.

Або за допомогою валідатора, через який було зафіксовано проїзд: потрібно лише повторно піднести смартфон або картку до відповідного валідатора, і він підтвердить сплату або несплату за проїзд. Валідатор - це комп'ютерний сервіс,  який перевіряє відповідність наданих даних до зазначених вимог.

Пільговики так само мають зафіксувати свій проїзд в громадському транспорті, скориставшись Карткою киянина. Це необхідно для забезпечення прозорості та точності обліку фактично наданих послуг з перевезення пасажирів.

Валідатори буде розміщено в салоні за принципом "кількість дверей + 1", а в автобусах малої місткості - 2 одиниці.

Проектом передбачена інтеграція з вже існуючими електронними системами - наприклад, системою АСДУ та бортовими електронними інформаційними системами. В результаті, водії за допомогою монітора бортового комп'ютера зможуть самостійно контролювати свій рух відповідно до розкладу.

В транспортних засобах, які обладнані повнофункціональною бортовою інформаційною системою, зупинки будуть оголошуватися та виводитися на табло автоматично.

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати