live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Китай створює 290 "розумних міст". Як це виглядатиме

Дослідники прогнозують, що світова індустрія "розумних міст" до 2040 року зросте до $1 трлн, а лідером у ній буде Китай

Про це пише China Business.

Вже зараз у Китаї запущені пілотні проекти по створенню інфраструктури "розумного міста" в 290 населених пунктах країни.

З них мінімум 93 міста в Китаї запустили масштабні програми, які включають в себе створення мобільного середовища з  автономним транспортом, елементами каршерінгу ( володіння автомобілем разом з іншою людиною або людьми, тобто володіння часткою авто з правом користуватися) і райдшерінгу (використання вільних місць приватних легкових автомобілів, що дозволяє знизити сумарну кількість палива та транспортні витрати учасників поїздки), а також "розумної" міської інфраструктури.

При цьому ситуація в Китаї унікальна не тільки з точки зору технологій, але і з точки зору соціуму. Лише 26% китайців вважають безпілотні автомобілі небезпечними, тоді як у минулому році так вважали 62%. Для порівняння – в США "алармістів" куди більше – 47%.

В IHS Markit вважають, що масове впровадження автомобілів-безпілотників затягнеться до 5 років. Варто зазначити, що Китай вже став лідером світової гонки електромобілів, так що поява "розумних міст" – лише питання часу.

Так, за даними Markit, з січня по вересень 2017 року в Китаї було продано понад 234 тис. електромобілів, що на 24% більше, ніж у минулому році. Для порівняння, за той же період у США було продано трохи більше 140 тис. електромобілів — на 26% більше, порівняно з попереднім роком.

Концепція "розумних міст" передбачає запровадження як безпілотних автомобілів, так і "Інтернету речей".

Довідка:

Інтерне́т рече́й (англ. Internet of Things, IoT) — концепція мережі, що складається із взаємозв'язаних фізичних пристроїв, які мають вбудовані давачі, а також програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати передачу і обмін даними між фізичним світом і комп'ютерними системами, за допомогою використання стандартних протоколів зв'язку.

Окрім датчиків, мережа може мати виконавчі пристрої, вбудовані у фізичні об'єкти і пов'язані між собою через дротові чи бездротові мережі. Ці взаємопов'язані пристрої мають можливість зчитування та приведення в дію, функцію програмування та ідентифікації, а також дозволяють виключити необхідність участі людини, за рахунок використання інтелектуальних інтерфейсів.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

 

 

новини партнерів

18 червня, 2018 понеділок

17 червня, 2018 неділя

18 червня, 2018 понеділок

17 червня, 2018 неділя

16 червня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати