У Білорусі пояснили, чому проголосували проти резолюції щодо Криму
У МЗС Білорусі вважають, Генеральна Асамблея ООН - не місце для обговорення і прийняття таких документів як українська резолюція щодо Криму
Про це повідомляє прес-служба білоруського МЗС.
"Білорусь завжди голосувала проти будь-яких країнових резолюцій. Це наша принципова позиція. Ми на власному досвіді знаємо, що таке спроби штучної політизації, роздування проблем, яких в реальності немає в суспільстві і державі. Більше того, ми вважаємо, що Генасамблея ООН - не місце для обговорення і прийняття подібних країнових документів", - наголосив заступник начальника управління інформації МЗС Білорусі Андрій Шупляк.
Він наголосив, голосування проти країнових резолюцій "не свідчення бездушності Білорусі до заклопотаності їх ініціаторів".
"Наше голосування проти цього інструменту - спроба привернути увагу до його не тільки неефективності, але до його руйнівності. Без наполегливого пошуку шляхів і можливостей до зближення позицій, за рамками обвинувальних резолюцій, вирішення існуючих проблем не знайти", - підкреслив він.
- 19 грудня Генеральна асамблея ООН затвердила резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та Севастополі", яку минулого місяця підтримав Третій комітет Генасамблеї. Документ підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт.
- Проти резолюції проголосували Росія, Китай, Білорусь, Болівія, Бурунді, Вірменія, Камбоджа, Куба, КНДР, Ерітрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М'янма, Нікарагуа, Філіппіни, Сербія, Південна Африка, Судан, Сирія, Таджикистан, Уганда, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве.
- До цього, 14 листопада у Нью-Йорку на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН ухвалили оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму.
- Актуальне
- Важливе