live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Азія хоче взяти біткоїн під контроль. Як це позначилося на курсі криптовалюти

Китай - один з епіцентрів криптоторговлі і майнінгу хоче жорстко регулювати будь-які криптовалютні операції на законодавчому рівні

Про це пише Reuters.

Влада навіть планує заборонити громадянам доступ до місцевих і закордонних інтернет-платформ, які дозволяють займатися торгівлею біткоїнів на централізованій основі. Новина спровокувала падіння курсу найпопулярнішої криптовалюти на 15%.

Влада КНР планує заборонити громадянам доступ до онлайн-платформ і мобільних додатків для торгівлі біткоїнами. Як пояснює Bloomberg, Китай ввів заборону на роботу криптобірж в країні ще в минулому році, але криптоінвестори стали користуватися альтернативними майданчиками для проведення операцій.

За даними анонімних джерел, обмеження торкнеться не тільки платформ для криптоторговлі. Влада КНР також буде боротися з фізичними та юридичними особами, які надають таким платформам різні фінансові послуги.

До цієї категорії відносяться і провайдери електронних гаманців. Приватні угоди купівлі-продажу криптовалюти між окремими громадянами заборонені не будуть.

Заяви джерел підтвердив заступник голови Народного банку Китаю Пан Гуншен. За його словами, уряд і центробанк готують нові, більш жорсткі закони для регулювання криптовалютного ринку. Влада вже провела нараду, за підсумками якого був складений меморандум - він знаходиться в розпорядженні Reuters.

Пан Гуншен також зазначив, що контролювати обмеження буде як центральна, так і муніципальна влада. Саме на місцеву владу уряд Китаю покладе боротьбу з майнерами криптовалют.

Як розповів заступник голови Народного банку, чиновники на місцях будуть вводити обмеження на використання електроенергії та земель, а також встановлювати податки для компаній, залучених до криптовалютної діяльності.

Раніше влада КНР взагалі заявляла, що там мають намір вигнати майнерів з країни. "Не можна підтримувати псевдофінансові інновації, які не мають жодного відношення до реальної економіки", - сказав Пан Гуншен.

Після заяви китайського регулятора курс біткоїнів впав на 15%. Вранці 16 січня він опустився до $11 500, але згодом почав потроху підвищуватись. Вартість інших популярних криптовалют також впала.

Втім, криптоінвестори знаходять падінню курсу і інші пояснення. На Reddit пишуть, що інвестори з азіатських країн почали продавати біткоїни, щоб здійснювати покупки перед китайським Новим роком, який відзначають 16 лютого.

"В останні 4 роки активний розпродаж біткоїнів завжди починався за три тижні до китайського Нового року", - пише користувач eclipsegum. Однак, користувачам Reddit ця теорія не здалася переконливою.

Минулого тижня влада Південної Кореї заявила, що там готують законопроект, який забороняє торгівлю криптовалютою.

Однак, пізніше представники уряду визнали, що поки ця ініціатива розглядається і остаточне рішення ще не прийнято. Але навіть якщо б законопроект вирішили прийняти, на його реалізацію пішло б не менше року.

Читайте також: Що таке біткоїн. Все про найчеснішу валюту

Паралельно із вище наведеними аргументами щодо коливання курсу криптовалют, і , зокрема, біткоїну, експерти мають ще одну думку. Так, Credit Suisse нещодавно опублікував звіт, в якому стверджує, що 90% всіх біткоїнів зберігається у 4% гаманців.

Таким чином, через високу концентрацію біткоїнів у невеликої кількості багатих користувачів, це дає чудову платформу для маніпулювання курсом криптовалюти.

Згідно з іншим дослідженням історія схожа: близько 40% всіх існуючих на сьогоднішній день біткоїнів знаходяться в руках всього тисячі осіб - так званих китів.

Колишній керуючий директор і керівник відділу фінансових ринків AQR Capital Management Аарон Браун вважає, що так звані "кити", можуть координувати свої дії між собою, піднімаючи або опускаючи курс криптовалюти за власним бажанням та вигодою. Будь-якої заборони, контролю або чогось іншого для них просто не існує.

 

 

новини партнерів

21 листопада, 2019 четвер

20 листопада, 2019 середа

21 листопада, 2019 четвер

20 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати