live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Герої Крут йшли на смерть не за тогочасні політичні еліти, а за свою Батьківщину, - Гарань

Політолог, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія" Олексій Гарань пояснив, чим битва під Крутами та пов'язані з нею події нагадують сучасні військові дії проти російського агресора

Про це він розповів в ефірі Еспресо.TV.

"Вони йшли не за Грушевського, не за Винниченка, не за Петлюру, вони йшли за Україну", - наголосив професор.

За його словами, усвідомлення цього факту є наразі дуже важливим та необхідним українській владі та суспільству, просякнутому "атмосферою таємних чвар і політичних звинувачень". Адже саме завдяки мужності героів-крутянців УНР, яку було проголошено ще 22 січня, змогла отримати міжнародне визнання, у т.ч. від більшовицької Росії.

Читайте такожСоборність на тлі війни: від Петлюри до Порошенка

Як наголосив Гарань, відлік незалежності України слід вести саме з дня проголошення УНР.

"Зрештою, моральна перемога українських юнаків, частина з яких загинула тоді під Крутами, вона полягає у тому, що зараз ми маємо незалежну Україну, маємо її символами Тризуб та синьо-жовтий прапор, під якими тоді боролася й гинула українська молодь", - додав він.

Окрім того, ситуація 1918 й 2018 років схожа ще й тим, що Росія як тоді, так і тепер веде проти України гібридну загарбницьку війну, стверджуючи "нас там нет" й створюючи псевдореспубліки.

Читайте такожСто років самотності українства

Також українці, на думку політолога, мають винести уроки зі збройного протистояння безпосередньо всередині України, коли "гетьман повалив Центральну Раду, потмі УНР повалила гетьмана, потім була Директорія, потім ліві українські есери повстали проти цієї Директорії, ну і, звичайно, були отамани які воювали "всі проти всіх".

"Це стало головною причиною, чому Україна втратила незалежність", - підсумував Гарань.

  • 100 років тому, 29 січня, поблизу залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між УНР та червоною гвардією. 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили у бій з 6-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка серед інших вела наступ на Українську Народну Республіку.
  • Усі студенти або загинули, або були взяті в полон і жорстоко страчені. Бій під Крутами стримав наступ більшовиків на чотири дні. І ці дні стали вирішальними для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України.
  • Офіційно День пам’яті Героїв Крут почали відзначати в Україні з 2007 року.

новини партнерів

17 січня, 2020 п'ятниця

17 січня, 2020 п'ятниця

16 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати