Останні 60 років Землі – вигляд із космосу. Відео від NASA
31 січня 2018 року відзначається 60-та річниця запуску космічного супутникаExplorer-1, і, відповідно 60 років дослідження Землі з космосу
З цієї нагоди космічне агентсво NASA опублікувало на Facebook візуалізацію місії "Експлорер-1" із 1958 року, а також дані про Землю до кінця 2017-го.
У відео зібрані місії, які виконані як під патронатом NASA, так і проектами, з якими співпрацює агенство.
"Експлорер-1" є першим американським штучним супутником Землі. Його запустили під час Міжнародного геофізичного року 1 лютого 1958 року.
Дані з "Експлорер-1" припинили надходити 23 травня 1958 року, оскільки у нього закінчився заряд батарей.
Після цього супутник перебував у космосі ще 12 років і зійшов з орбіти над Тихим океаном 31 березня 1970 року. Він здійснив понад 58 тисяч обертів навколо Землі.
- Наразі у NASA розпочали новий дослідницький проект, у рамках якого планують використати штучний інтелект і блокчейн для інтелектуальної системи безпілотного космічного корабля.
- Лабораторія реактивного руху NASA в Каліфорнії провела експеримент, щоб з'ясувати, хто швидше і краще керує безпілотним літальним апаратом - штучний інтелект чи професійний пілот.
- Вчені знайшли на Марсі колосальні запаси води. Раніше його не помічали - він знаходився глибоко під грунтом, а зараз вийшов на поверхню планети внаслідок ерозійних процесів.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Актуальне
- Важливе