live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені розробили новий ДНК-тест, що перевіряє новонародженого на 193 хвороби

Новий тест від компанії Sema4 перевіряє новонародженого на 193 генетичні захворювання, що дасть змогу впоратися з багатьма вродженими хворобами на ранніх стадіях

Про це пише New Atlas.

В даний час новонароджені в США скануються на 34 генетичних захворювання. Новий тест Sema4 Natalis дозволить виявити 193 хвороби і вчасно вжити заходів обережності.

Для цього необхідно взяти зразок ДНК у немовляти за допомогою мазка з внутрішньої поверхні щоки і відправити його поштою в Sema4.

"Зазвичай сім'ї виявляють вроджені захворювання зненацька, і лікувати їх стає пізно, коли з'являються перші симптоми, - каже глава Sema4 Ерік Шадт. - Завдяки досягненням в медицині і науці, ми тепер можемо перевіряти дітей на більш широке коло генетичних захворювань. Іноді хід хвороби можна змінити шляхом простих вітамінів, якщо це робити на дуже ранній стадії".

null

Тест також дозволяє сканувати 10 генів на наявність побічних ефектів при прийомі 38 найбільш популярних ліків, що виписуються лікарями. Критики, втім, стверджують, що тести лише виявляють наявність схильності до хвороби, яка може і не розвинутися.

В результаті, це веде до непотрібних тестів, купівлі ліків і підвищеній нервозності батьків, що може негативно позначитися на психіці дитини.

Тим часом, Sema4 пропонує безкоштовну консультацію генетика, яка входить в тест, вартістю $650. На думку компанії, це дозволить направити батьків в потрібному напрямку.

Незважаючи на те, що ринок ДНК-тестування новонароджених бурхливо розвивається, воно все ще має офіційно проходити через лікарів, щоб батьки не залишалися один на один з результатами. Кожне замовлення проходить ревізію з боку лікаря, щоб відповідати законодавству США.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати