Угорщина назвала умови розблокування зустрічей України з НАТО
Угорщина вимагає від України юридичних гарантій щодо дотримання прав угорської меншини та призупинення дії закону про освіту для проведення консультацій
Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто, передає сайт угорського уряду.
"Угорщина не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо закону про освіту в Україні без юридичних гарантій", - сказав Сійярто на прес-конференції в Будапешті
Глава МЗС Угорщини назвав блокування зустрічей Україна-НАТО "єдиним інструментом захисту закарпатських угорців".
"Якби Угорщина не задіяла своє право вето в міжнародних організаціях, вона б відмовилася від єдиного інструменту, за допомогою якого зможе захистити закарпатських угорців і змусити Україну відповідати міжнародним нормам. НАТО планувало провести 14-15 лютого зустріч міністрів оборони між НАТО і Україною, на яку Угорщина наклала вето. Генеральний секретар Альянсу поінформував держави-члени про те, що сесія засідання не відбудеться", - додав Сійярто.
Читайте також: Нуль українських шкіл та жорстка мадяризація. Чи має права Угорщина погрожувати Україні
Угорський міністр наголосив на призупиненні українського закону до завершення узгодження з національними меншинами "кожної деталі". В такому випадку Угорщина може відмовитися від ветування засідань Комісії Україна-НАТО.
"Для того, щоб Угорщина зняла своє вето, Україна, відповідно до очікувань Венеційської комісії та Євросоюзу, повинна утриматися від впровадження закону, поки не дійде згоди щодо кожної деталі законодавства з національними меншинами, включаючи угорську меншину. Якщо український уряд призупинить виконання закону, поки ці консультації не закінчаться, це стане хорошою основою для переговорів із пошуку обнадійливого вирішення ситуації", - сказав Сійярто.
Читайте також: Угорщина "розганяє" тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"
- Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія через статтю про освіту державною мовою.
- МЗС Угорщини погрожувало заблокувати всі майбутні зближення України з ЄС через новий закон про освіту.
- МЗС України направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії та пояснило, як новий освітній закон розширить права нацменшин.
- Експерти Ради Європи позитивно оцінили освітній закон України.
- Венеційська комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. В ЄС згодні, що освітній закон не порушує угоду про асоціацію.
- Україна в Брюсселі зобов'язалася зберегти освітні права нацменшин.
- Венеційська комісія дійшла висновків, що права угорськомовної та інших меншин можуть бути дотримані без внесення змін до ст. 7 закону про освіту - тієї, що встановлює мову навчання.
- Угорщина застосувала право вето і заблокувала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.
- США висловилися за проведення зустрічей Україна-НАТО, які блокує Угорщина.
- Актуальне
- Важливе