live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Заощадити на дорогих аналізах. В США струс мозку вже визначають за аналізом крові

Перший аналіз крові для визначення тяжкості струсу мозку отримав схвалення Управління з санітарного нагляду США (FDA)

Про це пише New Atlas.

Цей тест точно і швидко діагностує пацієнтів з внутрішньочерепними ушкодженнями, позбавляючи їх від необхідності проходити дорогу і довготривалу комп'ютерну томографію.

Зазвичай, коли хворий приходить на прийом до лікаря після черепно-мозкової травми, єдиний спосіб ефективно діагностувати його - зробити КТ мозку. Однак, цей метод недоцільний - сканування показує, що понад 90% людей, що звертаються, не мають струсу.

Новий аналіз крові, розробка компанії Banyan Biomarkers і названий Banyan Brain Trauma Indicator (BTI), відстежує два білкових біомаркери, які потрапляють в кров пацієнта після травми мозку: підвищений рівень UCH-L1 і GFAP коректно вказує на ЧМТ.

null

Нещодавні клінічні випробування BTI показали, що ефективність аналізу у визначенні внутрішньочерепних ушкоджень становить 97,5%.Ще більш важливим є те, що тест визначає відсутність струсу з точністю 99,6%. 

Результати аналізу готові через 3 - 4 години після забору крові. Якщо відповідь позитивна, хворому можна призначати дорогу КТ. Інтерес до новинки вже висловило Міністерство оборони США, яке з його допомогою має намір скоротити витрати на медобслуговування військовослужбовців.

"Аналіз крові на визначення черепно-мозкових травм і струсів не тільки дає медичним працівникам новий інструмент, а й піднімає на новий рівень сучасні стандарти охорони здоров'я в області діагностики", - говорить представник FDA Скотт Готліб.

новини партнерів

16 серпня, 2018 четвер

15 серпня, 2018 середа

16 серпня, 2018 четвер

15 серпня, 2018 середа

14 серпня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати