live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Довготривала депресія змінює фізіологію мозку, - вчені

Сучасна медицина підходить до лікування клінічної депресії, будь то короткочасної або багаторічної, однаково. Однак, як показали фахівці канадського Центру залежності і ментального здоров'я, це неправильно, оскільки довгострокова депресія фізично змінює мозок людини

Про це пише New Atlas.

Половина учасників експерименту (не рахуючи контрольну групу) страждали від депресії більше 10 років, друга половина - менше.

З першої групи ніхто або взагалі не приймав жодних ліків, або знаходився на "постійній дозі", тобто вплив нових препаратів не міг перешкодити отримати ясну картину. Всі учасники пройшли обстеження на позитрон-емісійному томографі (ПЕТ).

Результати показали, що люди, що страждали від депресії більше 10 років і не приймали медикаментів, мають на 30% підвищений вміст білка TSPO (біомаркер запалення мозку, який виробляють імунні клітини) в порівнянні з представниками другої групи.

"Запальний процес в мозку є типовою реакцією мозку на дегенеративні процеси, такі як хвороба Альцгеймера або Паркінсона", - говорить керівник дослідження Джеф Майер.

Хоча депресія і не вважається дегенеративним захворюванням, Майер переконаний, що їх відкриття вказує на розвиток депресії за аналогією з хворобою Альцгеймера - вона проходить різні стадії, які вимагають різного підходу до лікування.

Зараз він вивчає вплив протизапальних препаратів на пацієнтів з депресивними розладами в пізній стадії.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

 

новини партнерів

2 липня, 2020 четвер

2 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати