Вчені з'ясували, які риси обличчя у роботів найпривабливіші
В рамках дослідження вчені під керівництвом Майї Чакмак з Вашингтонського університету з'ясували, які риси обличчя робота здаються найпривабливішими для людей, а які викликають недовіру.
Про це пише журнал IEEE Spectrum.
76 параметрів можна розділити на кілька основних груп: наявність певного елемента, наприклад рота або брів, колір шкіри, блиск в очах, розмір тіла або окремих елементів.
З'ясувалося, що 34,4% з існуючих роботів мають чорне обличчя, а 20,4% - біле. Більше 65% роботів мають рот, 40% - очі, а ніс - всього 21%. Крім того, роботи, схожі на ЕВА з мультфільму "ВАЛЛ-І", або робота Baxter, часто застосовуються в дослідницьких проектах.
В рамках другої частини експерименту вчені відібрали 12 найбільш характерних роботів, що мають різну ступінь реалістичності. Після цього 50 добровольців оцінили їх за шістьма пунктами. Найдружелюбнішим виявився робот Omate Yumi, що має прямокутну голову, чорне обличчя і дитячі риси обличчя. Також з'ясувалося, що відсутність ключових елементів, наприклад рота або очі, різко знижує довіру до робота.
Учасники експерименту вважають, що найменш реалістичні роботи могли б використовуватися вдома, а більш реалістичні - для роботи. Пристрої без ключових елементів, таких як рот або очі, можуть згодитися тільки для охоронних робіт. Крім того, роботів з повіками і волоссям респонденти частіше називали мужніми, а з щоками - жіночними.
Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це
- Нагадаємо, Саудівська Аравія стала першою країною, яка під час саміту "Інвестиційна ініціатива майбутнього" в Ер-Ріяді надала підданство роботу.
- Фахівцями з японських університетів Тохоку і Хокайдо був розроблений робот, який може адаптуватися до фізичних каліцтв і показувати емоції болю.
- Штучний інтелект створив власну релігію: фізик Джанель Шейн за допомогою нейромережі вирішила перевірити, що буде, якщо поєднати декілька людських вірувань і звести їх у єдину систему
- Вчені завантажили "мозок" хробака в робота, і той самотужки взяв його під контроль: науковці створили біологічно достовірну модель нейронної мережі круглого черв'яка і завантажили в простого робота з Lego.
- Актуальне
- Важливе