live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вченим вдалося повернути паралізованій людині тактильні відчуття

Вченим з Каліфорнійського технологічного інституту вперше в історії вдалося викликати відчуття дотику в паралізованій кінцівці, точково стимулюючи мозок за допомогою компактного набору електродів

Дослідження опубліковане в журналі eLife.

У соматосенсорній корі головного мозку створюється наше відчуття тіла; завдяки роботі її нейронів ми розуміємо, де зараз знаходяться частини тіла відносно одне одного і щодо землі,  відчуваємо дотики, вібрації і тиск.

У попередніх дослідженнях вченим вдавалося за допомогою стимуляції соматосенсорної кори викликати у людей відчуття слабкого поколювання або свербіння в різних частинах тіла. 

Пацієнт, на мозку якого проводили останній експеримент, три роки тому отримав серйозну травму спинного мозку а його тіло паралізувало нижче шиї - він не відчуває його і не може керувати ним.

Вчені імплантували в кору електроди і слабкими електричними імпульсами стимулювали окремі групи нейронів. Під час стимуляції паціент відчував знайомі дотики: потиск руки, поплескування по плечу; йому також здавалося, що він піднімав руку. Різні комбінації напрямку та інтенсивності стимуляції викликали різні відчуття.

null

У майбутньому вчені розраховують точно встановити, вплив якої інтенсивності на які групи нервових клітин викликає конкретні переживання. 

Наступним кроком має стати створення системи зворотного зв'язку між датчиками тиску і вібрації на паралізованих кінцівках або протезах.

У 2015 році в лабораторії Андерсена розробили нейрокомп'ютерний інтерфейс, що дозволяє керувати протезом силою думки, за допомогою нейроімплантата. Додавши до цього інтерфейсу нейроімплант, що викликає тактильні відчуття, вчені сподіваються отримати робочу систему, що дозволяє повернути відчуття паралізованих частин тіла і здатність керувати ними.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

 

Все по темі

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати