
Навіщо США написали Луценку листа щодо справи Манафорта. Пояснення сенатора
Американські сенатори написали генпрокурору Юрію Луценку листа щодо розслідувань у справі екс-голови виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта, щоб посприяти розслідуванню
Про це заявив сенатор-демократ Бен Кардін у коментарі "Укрінформу".
Він зауважив, що меседж, який демократи виклали у листі до Генпрокуратури, був дуже чітким: сенатори не хочуть, щоби будь-хто втручався в розслідування спецпрокурора США Роберт Мюллера.
"Ми не хочемо втручання з боку Конгресу, ми не хочемо втручання з боку президента, ми хочемо повної співпраці",- наголосив Кардін.
За його словами, американці та міжнародна спільнота хочуть, щоб Мюллер "мав доступ до інформації, яку потребує".
"Отже, послання було дуже ясним: просто співпрацюйте", - підсумував Кардін.
Нагадаємо, видання The New York Times напередодні написало, що в Україні заморозили розслідування чотирьох справ, пов'язаних з Манафортом.
Видання зазначає, що рішення припинити розслідування генпрокурор Юрій Луценко ухвалив тоді, коли адміністрація президента США Дональда Трампа завершувала плани з продажу протитанкових ракет Javelin Україні.
У Генпрокуратурі на це відповіли, що були відверто здивовані публікацією американського видання щодо призупинення співпраці ГПУ з правоохоронними органами США.
Згодом Луценко заявив, що ГПУ планує об'єднати зусилля з ФБР в розслідуванні справи Манафорта. Натомість сенатори США написали очільнику Генпрокуратури відкритого листа, у якому просили Луценка пояснити, як відбувається розслідування щодо Манафорта.
- Нагадаємо, у серпні 2017 року ФБР без попередження обшукало будинок Манафорта. Слідчих насамперед цікавили документи про його російських та українських клієнтів.
- Перед цим ФБР виявило 13 "підозрілих" транзакцій з рахунків офшорних компаній, пов'язаних з Манафортом, на суму близько $3 млн. Представники ФБР підозрюють його у відмиванні грошей екс-президента Віктора Януковича.
- 30 жовтня 2017 року Манафорту та його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, серед яких — відмивання грошей, ухилення від податків і шахрайстві, а також у тому, що не зареєструвався як іноземний агент попри те, що займався підтримкою прокремлівського уряду України в США.



- Актуальне
- Важливе










