Постелі шимпанзе виявилися чистішими, ніж у людей, - дослідження
Виявляється, шимпанзе (Pan troglodytes) сплять у більш чистих умовах, ніж люди. Це один з результатів нещодавнього дослідження, в якому вчені порівнювали постелі людей та мавп
Дослідження опубліковане в журналі Royal Society Open Science.
"Ми знаємо, що людські будинки представляють собою власні екосистеми, а людські ліжка часто містять більшість типів організмів, знайдених в будинку", - говорить Меган Тоемс, провідна автор дослідження.
Наприклад, близько 35 відсотків бактерій в ліжку людини потрапляють туди через її тіло, включаючи фекальні, оральні і шкірні бактерії.
"Ми хотіли порівняти ці показники з нашими найближчими еволюційними родичами, шимпанзе, які щодня створюють свої власні ліжка, або так звані "гнізда", - каже Тоемс.
З цією метою дослідники зібрали так звані "тампони" з 41 ліжка шимпанзе. "Тампони" використовували для перевірки та класифікації біорізноманіття мікроорганізмів.
У 15 ліжках дослідники також використовували пилососи для виявлення членистоногих, таких як комахи і павукоподібні.
Не дивно, що ліжка шимпанзе мали значно відмінне біологічне різноманіття від людських. У ліжок шимпанзе було більше різноманітності мікробів, а їх типи відбивали деревинне середовище, в якомусплять мавпи.
Примітно, однак, що ліжка шимпанзе набагато менше схильні до впливу фекальних, оральних або шкірних бактерій.
"Ми не виявили майже жодного з цих мікробів в гніздах шимпанзе, що було трохи дивно", - каже Тоемс.
"Ми також очікували побачити значну кількість членистоногих паразитів, але цього не було", - каже вона. "У всіх ліжках, які ми оглянули, було знайдено всього чотири ектопаразити. І це чотири окремі екземпляри, а не чотири різні види".
"Ця робота дійсно підкреслює ту роль, яку штучні структури грають у формуванні екосистем нашого безпосереднього навколишнього середовища", - говорить Тоемс. "У деяких моментах наші спроби для себе чисте довкілля роблять наше оточення менш ідеальним".
- Два види австралійських сумчастих мишей потрапили в список тварин під загрозою вимирання через "суїцидальні сексуальні практики". Вони просто забагато спаровуються.
- Раніше біологи опублікували унікальне відео з рибами-вудильниками, зняте в Атлантиці на глибині 800 метрів. вченим вперше вдалося зняти спаровування цих риб.
- За допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.
- Актуальне
- Важливе