live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Постелі шимпанзе виявилися чистішими, ніж у людей, - дослідження

Виявляється, шимпанзе (Pan troglodytes) сплять у більш чистих умовах, ніж люди. Це один з результатів нещодавнього дослідження, в якому вчені порівнювали постелі людей та мавп

Дослідження опубліковане в журналі Royal Society Open Science.

"Ми знаємо, що людські будинки представляють собою власні екосистеми, а людські ліжка часто містять більшість типів організмів, знайдених в будинку", - говорить Меган Тоемс, провідна автор дослідження.

Наприклад, близько 35 відсотків бактерій в ліжку людини потрапляють туди через її тіло, включаючи фекальні, оральні і шкірні бактерії.

"Ми хотіли порівняти ці показники з нашими найближчими еволюційними родичами, шимпанзе, які щодня створюють свої власні ліжка, або так звані "гнізда", - каже Тоемс.

З цією метою дослідники зібрали так звані "тампони" з 41 ліжка шимпанзе. "Тампони" використовували для перевірки та класифікації біорізноманіття мікроорганізмів.

 У 15 ліжках дослідники також використовували пилососи для виявлення членистоногих, таких як комахи і павукоподібні.

Не дивно, що ліжка шимпанзе мали значно відмінне біологічне різноманіття від людських. У ліжок шимпанзе було більше різноманітності мікробів, а їх типи відбивали деревинне середовище, в якомусплять мавпи.

Примітно, однак, що ліжка шимпанзе набагато менше схильні до впливу фекальних, оральних або шкірних бактерій.

"Ми не виявили майже жодного з цих мікробів в гніздах шимпанзе, що було трохи дивно", - каже Тоемс.

"Ми також очікували побачити значну кількість членистоногих паразитів, але цього не було", - каже вона. "У всіх ліжках, які ми оглянули, було знайдено всього чотири ектопаразити. І це чотири окремі екземпляри, а не чотири різні види".

"Ця робота дійсно підкреслює ту роль, яку штучні структури грають у формуванні екосистем нашого безпосереднього навколишнього середовища", - говорить Тоемс. "У деяких моментах наші спроби для себе чисте довкілля роблять наше оточення менш ідеальним".

  • Два види австралійських сумчастих мишей потрапили в список тварин під загрозою вимирання через "суїцидальні сексуальні практики". Вони просто забагато спаровуються.
  • Раніше біологи опублікували унікальне відео з рибами-вудильниками, зняте в Атлантиці на глибині 800 метрів. вченим вперше вдалося зняти спаровування цих риб.
  • За допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати