//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Змусити мозок вважати цукор гірким, а воду - солодкою. Як це можливо

Науковці відкрили спосіб змінювати сприйняття смаку: наприклад, зробити так, щоб мозок вважав солодке -неприємним, а гірке - навпаки смачним

Американські дослідники з Колумбійського університету кажуть, що навчилися вмикати і вимикати частини в мигдалеподібному тілі мозку. Стаття про  дослідження опублікована в журналі Nature.

Мигдалеподібне тіло - це область в скроневій частці, яка, як уже відомо, грає велику роль в управлінні такими емоціями як страх, задоволення, а також в питанні мотивації, інстинкті виживання і обробці стресових відчуттів. Попередні дослідження також показали, що мигдалеподібне тіло безпосередньо пов'язане зі сприйняттям смаків.

Нове дослідження свідчить, що в цьому тілі є окремі зони для сприйняття солодкого та і гіркого смаків, і вченим вдалося за допомогою стимуляції лазерним світлом штучно включити нейронні зв'язки в потрібних зонах.

Коли "солодкі" зв'язки були активовані, лабораторні миші навіть на звичайну воду реагували як на цукор. Потім вчені змогли шляхом маніпуляції цими нейронними зв'язками надати солодощам гіркоти, а гірким продуктам навпаки - солодкого смаку, або ж досягти стійкого ефекту, при якому миші не бажали вживати солодку їжу, але із задоволенням їли гіркі продути, чого в природному стані не буває.

В іншому експерименті вчені вимкнули зв'язки в мигдалеподібному тілі, але не стали чіпати смакову зону кори головного мозку. Миші і раніше їли, але, схоже, перестали відрізняти солодке від гіркого і взагалі втратили відчуття цих смаків.

Дослідники зробили висновок, що смакова система мозку складається з окремих "модулів", які можна окремо ізолювати, модифікувати або взагалі видалити.

Подібне відкриття, на думку науковців, буде прекрасним методом для лікування як ожиріння, так і анорексії, і може в майбутньому стати основою для схуднення, що не потребує будь-яких дієт. Щоправда, поки експериментів на людях ще не проводили.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

  • Науковці постійно вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.
  • Також біологи з Університету Солка в Каліфорнії вживили в голову миші людські мозкові органели розміром з сочевицю і виростили людський "міні-мозок". Таку техніку в майбутньому можна буде використовувати для пересадки в мозок людей, які отримали травми або мають проблеми розвитку.

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

21 квітня, 2019 неділя

22 квітня, 2019 понеділок

21 квітня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати