live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Скільки важить Чумацький Шлях: вчені опублікували нові дані

Обробивши нові дані спостережень за п'ятдесятьма карликовими галактиками - супутниками Чумацького Шляху, група астрофізиків з Великобританії і США дала нову оцінку маси нашої галактики

Стаття опублікована в журналі The Astrophysical Journal.

Відповідно до цієї нової оцінки, на видиму матерію - зірки, хмари міжзоряного газу і пилу, припадає лише 15% маси Чумацького Шляху, все інше - темна матерія, розподілена по периферії - в гало галактики.

На відміну від інших дослідників, які обчислюють масу Чумацького Шляху, автори нової роботи відштовхувалися не  від швидкості руху галактик-супутників і зміни їхнього становища щодо Землі, а від моменту імпульсу - фізичної величини, яку визначають відстані між об'єктами і їх швидкість.

Галактики-супутники обертаються по еліптичних орбітах, прискорюючись на ділянках, розташованих ближче до центру Чумацького Шляху, і вповільнюючись в міру віддалення. На відміну від швидкості руху по орбіті, момент імпульсу не змінюється, тому автори роботи вважають, що їх оцінка може бути точніше попередніх.

Додатково уточнити масу нашої галактики можна буде, коли надійдуть нові дані від нових приладів; астрофізики покладають великі надії на космічну обсерваторію Gaia, що чотири роки тому вийшла на розрахункову орбіту і LSST (Large Synoptic Survey Telescope, Великий Оглядовий Телескоп).

Маса галактики, за новою оцінкою, становить 0,96 трильйона мас Сонця; інші оцінки давали і більше, і менше - від 700 мільярдів до двох трильйонів сонячних мас; підтвердилися також старі розрахунки, які говорять про те, що найближча до нас галактика Андромеда масивніша за нашу.

Нову оцінку перевірили на комп'ютерній моделі - симуляції Всесвіту, що складається з 20 тисяч галактик, які нагадують нашу, і ще 90 тисяч галактик-супутників, які обертаються навколо них.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

 

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати