Скільки важить Чумацький Шлях: вчені опублікували нові дані
Обробивши нові дані спостережень за п'ятдесятьма карликовими галактиками - супутниками Чумацького Шляху, група астрофізиків з Великобританії і США дала нову оцінку маси нашої галактики
Стаття опублікована в журналі The Astrophysical Journal.
Відповідно до цієї нової оцінки, на видиму матерію - зірки, хмари міжзоряного газу і пилу, припадає лише 15% маси Чумацького Шляху, все інше - темна матерія, розподілена по периферії - в гало галактики.
На відміну від інших дослідників, які обчислюють масу Чумацького Шляху, автори нової роботи відштовхувалися не від швидкості руху галактик-супутників і зміни їхнього становища щодо Землі, а від моменту імпульсу - фізичної величини, яку визначають відстані між об'єктами і їх швидкість.
Галактики-супутники обертаються по еліптичних орбітах, прискорюючись на ділянках, розташованих ближче до центру Чумацького Шляху, і вповільнюючись в міру віддалення. На відміну від швидкості руху по орбіті, момент імпульсу не змінюється, тому автори роботи вважають, що їх оцінка може бути точніше попередніх.
Додатково уточнити масу нашої галактики можна буде, коли надійдуть нові дані від нових приладів; астрофізики покладають великі надії на космічну обсерваторію Gaia, що чотири роки тому вийшла на розрахункову орбіту і LSST (Large Synoptic Survey Telescope, Великий Оглядовий Телескоп).
Маса галактики, за новою оцінкою, становить 0,96 трильйона мас Сонця; інші оцінки давали і більше, і менше - від 700 мільярдів до двох трильйонів сонячних мас; підтвердилися також старі розрахунки, які говорять про те, що найближча до нас галактика Андромеда масивніша за нашу.
Нову оцінку перевірили на комп'ютерній моделі - симуляції Всесвіту, що складається з 20 тисяч галактик, які нагадують нашу, і ще 90 тисяч галактик-супутників, які обертаються навколо них.
Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA
- Раніше астрономи виявили в 12 мільярдах світлових років надмасивну чорну діру, яка кожні два дні поглинає речовину масою, еквівалентну масі Сонця.
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими - Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Астрономи з Критського університету створили тривимірну модель хмари Муска, яка знаходиться на відстані в 500 світлових років від Землі.
- Міжнародна група астрономів виявила злиття з 14 галактик, що зіштовхуються, і врешті можуть утворити найпотужніший об'єкт у відомому Всесвіті.
- Європейське космічне агентство випустило найбільшу зоряну карту за всю історію астрономії.
- Актуальне
- Важливе