live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені вперше зрозуміли, що саме "бомбардує" Землю космічними променями

Принаймні частина високоенергетичних частинок, що бомбардують Землю, може йти з подвійної системи масивних зірок Eta Carinae

До такого висновку астрофізики дійшли, проаналізувавши дані спостережень космічної обсерваторії NuStar, йдеться на сайті NASA .

У земній атмосфері постійно з'являються високоенергетичні частинки, які ми називаємо космічним випромінюванням.

Ці частинки заряджені, тому в магнітному полі Землі постійно змінюють траєкторію; через це визначити їх джерела неможливо.

На цьому тижні астрофізики вказали на один з можливих районів походження космічного випромінювання: Eta Carinae , подвійна система зірок в 7500 світлових роках від Землі.

В радіусі 10 тисяч світлових років від Сонця ця система - найяскравіша і масивна. Її центральна зірка важить як 90 Сонць, друга - як 30; обидві інтенсивно втрачають речовину в потужних потоках зоряного вітру.

 Там, де потоки речовини стикаються, частки випромінюються в рентгенівському і гамма-діапазоні. Кілька років тому обсерваторія Фермі зареєструвала періодичні спалахи більшої потужності, ніж зазвичай.

У новій статті представдено дані спостережень з 2014 по 2016 рік. Вони підтвердили існування особливо яскравих спалахів рентгенівського випромінювання в районі системи.

Eta Carinae в рентгенівських променях  Кольори вказують на різні типи енергії. Червоний охоплює від 300 до 1000 електрон-вольт (еВ), зелений - від 1000 до 3000 еВ, а синій - від 3000 до 10000 еВ.

Вчені вважають, що це випромінювання народжується в районах зіткнення зоряного вітру обох зірок подвійної системи, коли електрони отримують додаткову енергію власного випромінювання зірок. Розганяючись до швидкості, близької до швидкості світла, ці електрони випромінюють в жорсткому рентгені і можуть долітати до Землі.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

новини партнерів

17 січня, 2019 четвер

17 січня, 2019 четвер

16 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати