Вчені вперше зрозуміли, що саме "бомбардує" Землю космічними променями
Принаймні частина високоенергетичних частинок, що бомбардують Землю, може йти з подвійної системи масивних зірок Eta Carinae
До такого висновку астрофізики дійшли, проаналізувавши дані спостережень космічної обсерваторії NuStar, йдеться на сайті NASA .
У земній атмосфері постійно з'являються високоенергетичні частинки, які ми називаємо космічним випромінюванням.
Ці частинки заряджені, тому в магнітному полі Землі постійно змінюють траєкторію; через це визначити їх джерела неможливо.
На цьому тижні астрофізики вказали на один з можливих районів походження космічного випромінювання: Eta Carinae , подвійна система зірок в 7500 світлових роках від Землі.
В радіусі 10 тисяч світлових років від Сонця ця система - найяскравіша і масивна. Її центральна зірка важить як 90 Сонць, друга - як 30; обидві інтенсивно втрачають речовину в потужних потоках зоряного вітру.
Там, де потоки речовини стикаються, частки випромінюються в рентгенівському і гамма-діапазоні. Кілька років тому обсерваторія Фермі зареєструвала періодичні спалахи більшої потужності, ніж зазвичай.
У новій статті представдено дані спостережень з 2014 по 2016 рік. Вони підтвердили існування особливо яскравих спалахів рентгенівського випромінювання в районі системи.
Eta Carinae в рентгенівських променях Кольори вказують на різні типи енергії. Червоний охоплює від 300 до 1000 електрон-вольт (еВ), зелений - від 1000 до 3000 еВ, а синій - від 3000 до 10000 еВ.
Вчені вважають, що це випромінювання народжується в районах зіткнення зоряного вітру обох зірок подвійної системи, коли електрони отримують додаткову енергію власного випромінювання зірок. Розганяючись до швидкості, близької до швидкості світла, ці електрони випромінюють в жорсткому рентгені і можуть долітати до Землі.
Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA
- Раніше астрономи виявили в 12 мільярдах світлових років надмасивну чорну діру, яка кожні два дні поглинає речовину масою, еквівалентну масі Сонця.
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими - Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Астрономи з Критського університету створили тривимірну модель хмари Муска, яка знаходиться на відстані в 500 світлових років від Землі.
- Міжнародна група астрономів виявила злиття з 14 галактик, що зіштовхуються, і врешті можуть утворити найпотужніший об'єкт у відомому Всесвіті.
- Європейське космічне агентство випустило найбільшу зоряну карту за всю історію астрономії.
- Актуальне
- Важливе