live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На орбіті Землі нарахували понад 7 тис. тонн космічного сміття. Чим це загрожує

На орбіті Землі в червні знаходилося 7,2 тис. тонн рукотворного космічного сміття - відпрацьованих ступенів ракет, уламків старих супутників та інших об'єктів

При цьому маса всіх активних супутників становить 2 тис. тонн, підрахував астроном з Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики Джонатан Макдауелл.

Найсильніше орбіту Землі забруднює США - на країну припадає близько 3,2 тис. тонн уламків супутників і ракет. На другому місці Росія і СРСР (1,7 тис. тонн), на третьому - Європа і Китай (900 і 450 тонн відповідно).

На сьогоднішній день на орбіті Землі знаходяться більш 175 млн об'єктів космічного сміття діаметром більше 1 см, що рухаються зі швидкістю понад 28 тис. км / год. З них 18 тис. об'єктів - рукотворні, інші мають космічне походження.

Про місце розташування більшості об'єктів вченим нічого невідомо. При цьому космічне сміття - реальна загроза: при зіткненні кількох великих об'єктів запуститься ланцюгова реакція, яка може знищити все супутники на орбіті.

Наразі над проблемою же працюють кілька організацій:

Компанія SpaceX запустила на Міжнародну космічну станцію ракету Falcon 9 з вантажним кораблем Dragon, який доставив космонавтам прототип апарату RemoveDEBRIS для збору космічного сміття.

100-кілограмовий прототип апарату RemoveDEBRIS ловить сміття спеціальною сіткою та гарпуном.

Китайські вчені провели багаторазові комп'ютерні симуляції роботи космічного  лазера, який повинен розщепити великі шматки космічного сміття на більш маленькі. 

Якщо закріпити його на супутнику, він буде випромінювати короткі спалахи ближнього інфрачервоного діапазону, 20 спалахів в секунду протягом декількох хвилин. Цього має бути достатньо для того, щоб зруйнувати великі уламки космічних апаратів та іншого сміття, що скупчилося на орбіті.

При цьому на сьогоднішній день це просто теорія, розробки для будівництва лазера на супутнику навіть не ведуться.

А от сінгапурський стартап Astroscale вже у 2019 випробує перші супутники для "космоловлі" на навколоземній орбіті. Супутники за допомогою магніту будуть притягувати до себе космічне сміття, а потім згорять в атмосфері.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими - Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

2 липня, 2020 четвер

2 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати