Вчені навчилися робити паливо з каналізаційних відходів
Вчені з Університету Британської Колумбії навчилися перетворювати каналізаційні відходи на біопаливо
Про це пише Smithsonianmag.
Фатбург (дослівно - жирний ком) - твердий осад на стінках каналізаційних труб, що складається із залишків рослинних, тваринних жирів і продуктів життєдіяльності людини, які потрапляють в каналізацію на серветках, презервативах та інших виробах.
У великих містах речовина являє собою велику проблему - наприклад, в минулому році величезний шматок фатбурга вагою в 147 т повністю перекрив каналізацію в лондонському районі Уайтчепел.
Канадські вчені знайшли спосіб отримувати користь з таких відходів - дослідники з'ясували, що нагрівання речовини до 90-110 ° С і додавання перекису водню перетворює його в метан або природний газ. Відкриття дозволить вченим проводити більше біодизеля і частково замінити їм копалини ресурси, наприклад, нафту і газ.
- Вчені з Університету Монаша підрахували, що до 2080 року рівень смертності від спеки в тропічних і субтропічних регіонах виросте в п'ять разів.
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Актуальне
- Важливе