live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фізики кажуть, що придумали математичну модель для робочої машини часу

Фізик-теоретик і математик з Університету Британської Колумбії Бен Тіппета заявив, що придумав працюючу математичну модель для подорожі в часі - таку собі "коробку", яка може рухатися вперед-назад крізь час і простір

Про це пише ScienceAlert.

Разом з Девідом Цзан, астрофізиком Університету Меріленда, Тіппета вивів на підставі теорії загальної відносності математичну модель того, що вони назвали TARDIS - Traversable Acausal Retrograde Domain in Space-time ( "прохідні аказуальні ретроградні зони в просторі-часі").

На думку вчених, математично людство вже можезробити машину часу, але  на сьогоднішній день немає матеріалів, з яких можна зібрати такий пристрій -  однак вони можуть бути відкриті вже в найближчому майбутньому.

"Хоча це математично доцільно, поки неможливо побудувати просторово-часову машину, тому що ми потребуємо матеріалів, які ми називаємо екзотичними речовинами, щоб згинати простір-час у цих неможливих шляхах, але вони ще не були виявлені", - сказав Тіпетта.

"Люди думають про подорожі в часі як про фантазії. Ми схильні думати, що це неможливо, тільки тому що поки цього не робимо. Але математично це можливо", - каже він.

Модель вчених заснована на ідеї, що четвертим виміром всесвіту є час. Це дозволяє припустити наявність просторово-часового континууму, в якому різні напрямки простору і часу з'єднані тканиною Всесвіту.

Теорія відносності Ейнштейна пов'язує гравітаційні ефекти всесвіту з викривленням простору-часу, феноменом, що стоять за еліптичними орбітами планет і зірок. Якби простір і час були пласкими нескривленими, планети рухалися б по прямій. Але згідно відносності геометрія простору-часу стає викривленою в присутності об'єктів з великою масою, що змушує їх крутитися навколо зірок.

За словами Тіппета і Цанга, Всесвіт може бути вигнутий не тільки в просторі, але і в часі. Як приклад вони наводять простір поряд з чорними дірами.

"Моя модель машини часу використовує викривлений простір-час, щоб час для пасажирів став колом, а не прямою. Це коло може відправити нас у часі назад", - каже Тіппет.

Для цього вчені пропонують створити щось на зразок "бульбашки", що несе всіх, хто всередині, через час і простір по вигнутій траєкторії зі швидкістю, що перевищує швидкість світла. Це і дозволяє переміщатися в часі назад.

Описуючи схему, Тіппета стверджує, що всередині міхура об'єкт А побачить, що події B періодично змінюються, а потім реверсують. Поза міхура спостерігач B побачить, що дві версії A виходять з одного і того ж місця розташування: годинна стрілка повертається вправо, а інша - вліво. Іншими словами, зовнішній спостерігач побачить дві версії об'єктів всередині машини часу: одна версія розвивається вперед в часі, інша - назад.

  • Тим часом Facebook винайшла нову одиницю виміру часу. Щоб творцям візуальних ефектів було зручніше вимірювати тривалість окремих кадрів, розробник Крістофер Хорват запропонував ввести нову одиницю часу у вигляді простого парного числа - "фліки".
  • Німецькі фізики запропонували нову теорію темної матерії. Вона, за припущенням учених, повинна становити 23% Всесвіту, але й досі не виявлена. Фахівці Університету ім. Гутенберга в Майнці запропонували нову теорію, згідно з якою частинки темної матерії насправді набагато легші, ніж передбачалося раніше.

новини партнерів

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати