live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Телескоп "Хаббл" розпочав нову місію: шукатиме найстаріші галактики та темну матерію

Космічний телескоп "Хаббл" розпочав нову місію: вона має допомогти вченим зрозуміти еволюцію найперших галактик у Всесвіті

Як йдеться на сайті NASA, для виконання місії BUFFALO космічна обсерваторія буде використовувати наймасивніші об'єкти у Всесвіті - галактичні скупчення.

Завданням Beyond Ultra-deep Frontier Fields And Legacy Observations (або BUFFALO) є спостереження за найбільш ранніми галактиками Всесвіту за допомогою шести галактичних скупчень, що створюють потужний ефект гравітаційних лінз. Астрономи мають на меті з'ясувати, що ж знаходиться за цими скупченнями.

На цьому зображенні можна побачити Abell 370 - скупчення з кількох сотень галактик, розташованих приблизно в 4 мільярдах світлових років від Землі. Найяскравіші жовто-білі об'єкти на знімку є величезними галактиками, в яких містяться мільярди зірок.

Об'єкти, що мають синій відтінок є більш компактними галактиками, як наш Чумацький Шлях, і з більш молодою популяцією зірок. Більш тьмяні об'єкти з жовтуватим відтінком - це старі галактики, в яких припиняється процес зореутворення.

Використовуючи ефект гравітаційного лінзування дослідники з Інституту Нільса Бора (Данія) і Даремського університету (Велика Британія) сподіваються більше дізнатися про те, коли у Всесвіті сформувалися найбільш яскраві галактики, як швидко це відбувалося в перші 800 мільйонів років після Великого вибуху та як формування цих галактик пов'язане з темною матерією.

"Розширивши площу спостережень навколо цих галактичних скупчень, ми зможемо істотно поліпшити наше уявлення про силу гравітаційного лінзування, створюваного цими скупченнями, що є важливим кроком для вивчення найбільш віддалених галактик, які будуть виявлені в ході проекту BUFFALO", - говорить астрофізик Матильда Яузак з центру позагалактичної астрономії Даремського університету.

"Крім того, BUFFALO дозволить нам точно визначити розподіл темної матерії всередині цих масивних галактичних скупчень, а також більш детально вивчити еволюційну історію цих скупчень, заповнивши відсутні ланки, які мають в сучасних еволюційних теоріях", - додає вона.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

 

 

новини партнерів

17 січня, 2019 четвер

17 січня, 2019 четвер

16 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати