live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Телескоп "Хаббл" розпочав нову місію: шукатиме найстаріші галактики та темну матерію

Космічний телескоп "Хаббл" розпочав нову місію: вона має допомогти вченим зрозуміти еволюцію найперших галактик у Всесвіті

Як йдеться на сайті NASA, для виконання місії BUFFALO космічна обсерваторія буде використовувати наймасивніші об'єкти у Всесвіті - галактичні скупчення.

Завданням Beyond Ultra-deep Frontier Fields And Legacy Observations (або BUFFALO) є спостереження за найбільш ранніми галактиками Всесвіту за допомогою шести галактичних скупчень, що створюють потужний ефект гравітаційних лінз. Астрономи мають на меті з'ясувати, що ж знаходиться за цими скупченнями.

На цьому зображенні можна побачити Abell 370 - скупчення з кількох сотень галактик, розташованих приблизно в 4 мільярдах світлових років від Землі. Найяскравіші жовто-білі об'єкти на знімку є величезними галактиками, в яких містяться мільярди зірок.

Об'єкти, що мають синій відтінок є більш компактними галактиками, як наш Чумацький Шлях, і з більш молодою популяцією зірок. Більш тьмяні об'єкти з жовтуватим відтінком - це старі галактики, в яких припиняється процес зореутворення.

Використовуючи ефект гравітаційного лінзування дослідники з Інституту Нільса Бора (Данія) і Даремського університету (Велика Британія) сподіваються більше дізнатися про те, коли у Всесвіті сформувалися найбільш яскраві галактики, як швидко це відбувалося в перші 800 мільйонів років після Великого вибуху та як формування цих галактик пов'язане з темною матерією.

"Розширивши площу спостережень навколо цих галактичних скупчень, ми зможемо істотно поліпшити наше уявлення про силу гравітаційного лінзування, створюваного цими скупченнями, що є важливим кроком для вивчення найбільш віддалених галактик, які будуть виявлені в ході проекту BUFFALO", - говорить астрофізик Матильда Яузак з центру позагалактичної астрономії Даремського університету.

"Крім того, BUFFALO дозволить нам точно визначити розподіл темної матерії всередині цих масивних галактичних скупчень, а також більш детально вивчити еволюційну історію цих скупчень, заповнивши відсутні ланки, які мають в сучасних еволюційних теоріях", - додає вона.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

 

 

новини партнерів

25 вересня, 2018 вівторок

24 вересня, 2018 понеділок

25 вересня, 2018 вівторок

24 вересня, 2018 понеділок

23 вересня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати