live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Найстарішій тварині планети 558 млн років. Вчені знайшли її рештки


фото: theguardian
Вчені Австралійського національного університету знайшли рештки найстарішої тварини віком 558 млн років

Про це пише The Guardian.

Це – копалини найстарішої відомої на сьогодні тварини.ЇЇ відносять до організмів із назвою дікінсонії. За словами вчених, вони населяли планету Земля впродовж едікарського періоду.

Ці істоти - перші складні організми на Землі, хоч вчених їхнє місце в еволюційному дереві не бентежило. Їх вважали лишайниками або бактеріальними колоніями.

Зараз дослідники змогли підтвердити, що дікінсонії були тваринами.

"Це саме той тип і склад жиру, який вказує на те, що дікінсонії насправді були тваринами", – розповів один із авторів дослідження Джохен Брокс.

Копалини знайшов аспірант докторантури Ілля Бобровський на узбережжі Білого моря. Він брав вертоліт, щоб дістатися віддаленої частини світу – будинку ведмедів та комарів. Там, він міг знайти ще недоторкані органічні копалини дікінсоній.

"Ці копалини розташовані посеред скель Білого моря висотою 60-100 метрів. Мені довелося висіти на краю скелі на канатах і розкопувати величезні блоки піску, відкидати їх, змивати пісковик і повторювати цей процес, поки не знайшов скам'янілість", – зазначив Бобровський.

За словами вчених, знання про те, ким були істоти едікарського періоду, дуже важливі. Це дає можливість "зрозуміти появу та еволюцію наших ранніх предків".

новини партнерів

11 листопада, 2019 понеділок

11 листопада, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати