NASA зробить навколомісячну станцію Gateway "доступною для всіх"
NASA збирається будувати навколомісячну станцію Gateway за принципом відкритої архітектури. Отже, розмістити там житлові відсіки, модулі і т.д. зможе будь-яка країна чи компанія
Про це пише Extreme Tech.
Вся авіоніка, комунікації, енергопостачання та стикувальні механізми станції будуть знаходитися у відкритому доступі.
"Ми бачимо, що з використанням багаторазових ракет вартість доступу в космос падає, а доступність його зростає. Ми б хотіли, щоб вся архітектура між Землею і Місяцем була багаторазовою, від кораблів від навколоземної орбіти до станції, яка може прослужити 15 років, до посадочних модулів, які будуть доставляти на поверхню Місяця роботів, ровери і навіть людей", - сказав Джеймс Брайденстайн, глава агенства.
NASA планує почати будівництво бази до 2023 року за допомогою SpaceX, Boeing і власної системи космічного запуску. Станція Gateway буде складатися з чотирьох частин: рушійних потужностей, житла, логістики і шлюзу.
Модуль харчування і силової установки буде запущено в 2022 році. Жоден з модулів NASA не включає в себе посадковий апарат для доставки космонавтів на поверхню і з поверхні Місяця. Однак останній модуль станції буде включати в себе шлюз. Посадковий літак, подібний до того, який пропонує Локхід Мартін, може бути присутнім. Це забезпечило б легкий доступ до поверхні Місяця.
Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Актуальне
- Важливе