live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому ми розумніші за тварин. Вчені наблизилися до відповіді

Вчені з MIT порівняли швидкість сигналів між нейронами у мозку людей і щурів та виявили величезну різницю в силі сигналу і глибині його обробки

Про це пише ScienceAlert.

Для проведення експерименту нейробіологи видалили невелику ділянку мозку з передньої скроневої частки у кількох добровольців в рамках хірургічного втручання для лікування епілепсії. Видалення такого шматка мозку ніяк не позначиться на житті пацієнтів, однак це дасть величезний поштовх до вивчення роботи нейронів.

Щоб підтримувати життя нейронів у зразках із мізків добровольців хоча б добу, дослідники занурили їх в спинномозкову рідину і вимірювали, як сигнали поширюються по їх довжині.

Аналогічні дослідження раніше проводили на нейронах щурів. Роботу нейронів людського мозку порівнювали з електрохімічними процесами, що відбуваються в мозку гризунів.

"Це найбільш ретельні детальні вимірювання на сьогоднішній день фізіологічних властивостей нейронів людини", - каже Нельсон Спрустон. Він не брав участі в дослідженні, але, будучи старшим директором наукових програм в Медичному інституті ім. Говарда Хьюза в Джанелі, розуміє його значення.

"Ці експерименти технічно дуже складні навіть на щурах, тому дивовижно, що вони зробили це на людях", - додає він.

Передача сигналів в нейроні нагадує дерево, позбавлене листя, пояснюють нейробіологи.  Гілки, звані дендритами, збирають сигнали з інших осередків і передають їх через тіло клітини в довгу тонку "скриню"- аксон.

Виявилося, цей процес дозволяє не тільки передавати сигнали, але і налаштовувати його, обробляючи інформацію. У певному сенсі ці "гілки" можна розглядати як транзистори - вони підсилюють одні сигнали, блокуючи іншу.

"Справа не в тому, що люди розумні, а інші тварини - дурні. І навіть не в тому, що у нас більше нейронів. Просто від самого початку нейрони в людському мозку поводяться по-іншому", - каже Марк Харнетт, провідний автор дослідження.

В людських нейронах існує набагато більше електричної компартменталізації - це дозволяє різним частинам бути більш незалежними та також призводить до потенційного збільшення потужності одиничних нейронів. При цьому поки незрозуміло, чи є головною причиною цього саме дивна архітектура нейронів.

новини партнерів

27 вересня, 2020 неділя

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати