Вчені удвічі сповільнили старіння живої істоти за допомогою експериментальних ліків
Науковці з Національного університету Сінгапуру створили експериментальний коктейль з існуючих ліків, який дозволив уповільнити старіння і в два рази подовжити тривалість життя круглого черв'яка Caenorhabditis elegans
Про це пише ScienceAlert.
"Ми показуємо, що значне збільшення тривалості життя може бути досягнуто шляхом націлювання на кілька еволюційно консервативних шляхів і механізмів старіння використовуючи комбінацію ліків", - пишуть автори дослідження.
У той час як круглі черви, очевидно, є абсолютно відокремленою формою життя від людей, C. elegans часто використовуються в якості тестового майданчика при експериментах зі старіння і пов'язаних процесів, тому що їх короткі терміни життя полегшують спостереження для вчених .
До того ж, черв'яки мають достатню схожість із генетикою людини, щоб бути моделями хімічних взаємодій всередині тіла.
У цьому випадку дослідники хотіли побачити, як вже відомі ліки сприяють збільшенню тривалості життя у тварин.
Наприклад, рапаміцин, який допомагає організму приймати трансплантат органів, збільшує термін життя плодових мух і мишей на додаток до нематод. Але гіпотетично, коли рапаміцин поєднується з іншими хімічними речовинами, які націлені на різні хімічні процеси, отриманий коктейль може ефективно уповільнити старіння.
"Центральна ідея нашого підходу полягає в тому, що робота з генною регуляторною мережею, яка контролює старіння, буде включати в себе гени і механізми, на які не впливають разом кілька препаратів", - пишуть вчені.
На черв'яках вчені використовували імунодепресант рапаміцин разом з антибіотиком рифампіцином, psora-4, метформіном і алантоїном. Виявилося, що парне використання препаратів впливає на тривалість життя набагато краще, ніж вживання їх окремо.
Більш того, комбінація, що включає три препарати, практично подвоїла життя хробака. Це найбільший ефект, який вдавалося отримати в експериментах над дорослими тваринами в лабораторних умовах. При цьому такі комбінації не є шкідливими або токсичними для життя організму.
- Тим часом розробники зі школи фармацевтики при Університеті Кароліни створили штучний інтелект на основі двох нейромереж, який може створити нові ліки без допомоги людини, абсолютно "з нуля".
- Нагадаємо, Уляна Супрун розповіла, чи варто виводити "шлаки" і чи справді працюють детокс-продукти.
- Нутриціоніст з Лондона Рік Хей розповів, які продукти потрібно включити у раціон, щоб менше пітніти у спекотні дні.
- Актуальне
- Важливе