//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Російські "іхтамнєти" позвалися на своїх роботодавців до Міжнародного кримінального суду


фото: radiosvoboda
Бійці російських приватних військових компаній та ветерани збройних сил і бойових дій звернулися до Міжнародного кримінального суду з вимогою порушити розслідування проти організаторів ПВК і тих, хто їм допомагає

Про це заявив голова комітету Загальноросійського офіцерського зібрання Євген Шабаєв, передає "Радіо Свобода". 

"Ми, громадяни РФ, ветерани збройних сил і бойових дій, спираючись на статтю 15 Римського статуту Міжнародного кримінального суду, просимо порушити розслідування proprio motu на основі інформації нижче про злочини, що підпадають під юрисдикцію суду", - йдеться у зверненні до суду.

Звернення до прокурора Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда підтримали 357 делегатів з 52 регіонів Росії, які представляють 18 загальноросійських і міжрегіональних громадських організацій.

 Ветерани російських збройних сил вважають, що "учасників ПВК позбавляють правового статусу навмисно, через що вони не тільки не отримують належної ветеранам реабілітаційної та економічної підтримки з боку держави, а й переслідуються за законом про найманство. 

Сам текст обговорювалося на загальноросійських офіцерських зборах, яке пройшло в неділю. Згідно з даними у документах, втрати ПВК - це сотні людей. 

За останні три роки в російські ветеранські організації надійшли тисячі скарг громадян Російської Федерації, які пройшли службу в приватних військових і охоронних компаніях.

Рада Федерації РФ заперечує існування російських ПВК, але учасники цих формувань свідчать про інше. Ветерани російських ПВК і родичі загиблих найманців повідомляють про їхню участь в конфліктах в Донбасі, в Сирії, Лівії, Центральноафриканській Республіці, Габоні, Північному і Південному Судані, Ємені та інших країнах Азії і Африки. При цьому росіяни воюють за кордоном у статусі "добровольців" і без офіційного визнання з боку російської держави.

За словами Євгена Шабаева, в липні 2018 року бійці ПВК зверталися до Адміністрації Президента з пропозицією легалізувати ПВК, але отримали відповідь з Міноборони, в якому організацію і діяльність приватних військових компаній в Росії назвали антиконституційним.

Ветерани військових конфліктів писали, що "підрозділи" складаються з" нелегалів "(" ПВК Патріот "," ПВК Вагнер "і ін.) і афільовані з ними компанії укладають угоди про золото і нафтовидобутку на міжнародному рівні і отримують концесії в результаті офіційних міжурядових переговорів ".

При цьому ті, хто звернувся до міжнародного кримінального суду, стверджують, що "з російськими найманцями укладають юридично неспроможні, що не регламентують роботу в умовах бойових дій договори".

"Фактично цивільних осіб вводять в оману і вивозять з країни постійного проживання з метою незаконного використання у військових цілях. Оскільки ситуація не змінюється протягом вже трьох років, ми просимо Прокурора порушити кримінальну справу згідно зі статтею 7 Римського статуту Міжнародного кримінального суду, а саме пункту (i) - "насильницьке зникнення людей", - йдеться у заяві. 

Також на підставі статті 25 Статуту вони просять прокурора застосувати індивідуальну кримінальну відповідальність до організаторів згаданих ПВК, їх власникам і особам, які надають їм організаційну, логістичну, військово-технічну та іншу підтримку.

"У разі прийняття рішення про порушення кримінальної процедури ми готові дати свідчення і надати іншу посильну допомогу",- йдеться в заяві.

Читайте також: Ті, кого там немає. Як воюють і заробляють російські ПВК

новини партнерів

‡агрузка...

16 липня, 2019 вівторок

16 липня, 2019 вівторок

15 липня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати