live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У МЗС не очікують особливих змін через припинення угоди про дружбу з Росією

Через припинення договору про дружбу з Росією радикальних змін не буде

Про це сказав радник міністра закордонних справ України Тарас Качка, повідомляє Громадське.

"З точки зору якихось радикальних раптових змін, нічого не станеться. Найбільша шкода вже була зроблена Російською Федерацією", — наголосив він.

Водночас дипломат зазначив, що останні події (захоплення українських кораблів та моряків — ред.) говорять про те, що "є ще куди нагнітати ситуацію".

Качка пояснив, що через порушення з боку Росії Україна мала вирішувати, продовжувати цю угоду чи ні.

"Україні потрібно було реагувати на питання, чи продовжувати чи не продовжувати дію договору. Ті порушення (з боку РФ — ред.), які були вчинені, говорять про те, що ми не можемо давати згоду на такий Договір про дружбу і добросусідство", — резюмував Качка.

  • Нагадаємо, 6 вересня, РНБО України підтримала ініціативу президента щодо непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. 17 вересня президент України підписав відповідний указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 р. "Про договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".
  • Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (із подальшою автоматичною пролонгацією, якщо сторони не будуть проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року - з моменту обміну ратифікаційними грамотами. Він закріплював принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання держав не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.
  • 19 вересня указ президента України Петра Порошенка про припинення договору про дружбу з Росією набув чинності.
  • Порошенко передав генсеку ООН ноту про розрив договору про дружбу з Росією.
  • 3 грудня президент України Петро Порошенкот вніс до Верховної Ради проект закону №0206 про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.
Все по темі

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати