
Константинополь різко відреагував на заяви Філарета щодо патріархату та Епіфанія, – ЗМІ
Константинополь різко відреагував на заяву почесного патріарха Філарета про продовження існування Київського патріархату і про порушення домовленностей митрополитом Епіфаніем, назвавши це "брехнею"
Про це пише ВВС Україна.
У Вселенському патріархаті заявили, що останні заяви Філарета не відповідають дійсності.
"Одна брехня…Як казав Вселенський патріарх Варфоломій, патріарха в Києві немає, тому що патріарха ніколи не було. Філарет — колишній митрополит Київський", — прокоментував ситуацію навколо ПЦУ співрозмовник агенції.
Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, досягнуті на Об`єднавчому соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ.
За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх — за внутрішнє церковне життя в Україні.
Пізніше він уточнив, що домовленість носила усний характер та письмово не зафіксована.
- Нагадаємо, почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що розпущена в грудні 2018 року Українська православна церква Київського патріархату не є ліквідованою.
- 14 травня на божественну літургію і молебень до Філарета прийшли четверо із 60 архієреїв колишньої УПЦ КП.
- Філарет закликає предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія "нічого не робити всередині церкви" без його згоди.



- Актуальне
- Важливе















