live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Ми не погодилися б на такий томос": Філарет розповів, що його не влаштовує в документі про автокефалію ПЦУ


фото: focus.ua
Почесний патріарх Православної Церкви України Філарет розповів, що його не влаштовує в документі про автокефалію ПЦУ

Про це він розповів у інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Якщо Українська православна церква, то це означає, що всі українці, які живуть на території України або в еміграції – в Європі, Америці, Канаді, Австралії, Латинській Америці, які входять в Київський патріархат, то вони є нашою паствою, нашої частиною . А томос нам говорить: "Ні, ці українці, які вам належали, тепер належать не вам, а належать тепер Константинопольського патріархату", - сказав Філарет.

Тобто він сказав, що це - українці за кордоном.

"У томосі сказано, що ми не маємо права варити миро. (Миро – спеціально приготовлене і освячене ароматичне масло, яке використовується у таїнстві Миропомазання. Правом приготування мира володіє тільки глава автокефальної церкви – ред.) Миро - це святиня, без якої не відбувається таїнство миропомазання. Якщо ми миро повинні отримувати з Константинополя, зі Стамбула, то значить, ми залежні. За назвою ми – автокефальна церква, а в дійсності ми залежимо від того дадуть нам миро або не дадуть", - розповів Філарет.

Він також сказав, що третій пункт, який його не влаштовує - це те, що у разі виникнення конфліктних ситуацій в українській православній церкві, то їх вирішує Константинопольський патріархат.

"Три пункти, які відбирають у нас права автокефальної церкви. За назвою ми - автокефальна, а на ділі ми залежна від Константинопольського патріархату церква. Так само, як Українська православна церква Московського патріархату має незалежність в управлінні, але входить до складу Московського патріархату", - сказав Філарет.

Журналісти уточнили у патріарха, чи є такі пункти у іншиї автокефальних церков.

"Ні в одній автокефальної церкви, яка отримала томос про автокефалію від Константинопольського патріархату, немає таких пунктів", - відповів він.

За словами Філарета, наразі йде велика боротьба за знищення Київського патріархату як такого, доведення, що ніякого патріархату в Україні не існує.

Журналісти запитали у нього, що ж буде далі.

"Ми не відмовляємося від томосу, але не будемо виконувати ці три умови, які записані в томосі. Не будемо виконувати", - відповів Філарет.

У нього також уточнили, чи вважає він, що Українська православна церква Київського патріархату – це частина цієї церкви. На що Філарет відповів схвально. Втім, сказав, що приписи, викладені у томосі виконувати не буде.

Він також розповів, що наразі і пасля надання томосу миро не варить, "а до цього варили". Однак, зазначив, що надалі теж буде варити, втім не уточнив коли.

"Коли потрібно буде. У нас поки миро є. Вистачає. Коли не буде миру, то ми зваримо. Тому що ми автокефальна церква", - сказав він.

Філарет також сказав, що боротьба за знищення Київського патріархату йде через те, що раніше підписали відмову від Київського патріархату. 

"Але ця підстава не діє на Київський патріархат, так як це рішення архієреїв повинен затвердити і погодитися Помісний собор. Помісний собор – це вищий орган", сказав він.

За словами Філарета, розколу немає, а є тільки різний підхід. Він сказав, що одні хочуть зберегти Київський патріархат, а інші хочуть знищити його.

"У нас не розкол. Є розбіжності в питаннях будівництва Української православної церкви", - прокоментував він..

Він також додав, що хоче, аби Київський патріархат в Україні для України існував як патріархат, а поза, як сказано в томосі, – митрополія.

"Для внутрішнього (використання, - ред) – патріархат, а для зовнішнього (використання, - ред) – митрополія.

новини партнерів

‡агрузка...

18 жовтня, 2019 п'ятниця

18 жовтня, 2019 п'ятниця

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати