live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мін'юст про судове рішення щодо "скіфського золота": це підтвердження невизнання Нідерландами анексії Криму


фото: sott.net
Міністр юстиції прокоментував ухвалу Апеляційного суду Амстердама, якою визнав, що положення Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності, 1970 року не підлягають застосуванню

Коментар міністра юстиції Павла Петренка наводить прес-служба міністерства.

Згідно з ухваленим сьогодні рішенням суду, для вирішення питання про те, куди має повернутися "скіфське золото", має застосовуватися українське право.

Також суд підтвердив, що Королівство Нідерландів не визнає анексії Криму, а тому анексія не може бути визнана судом. Розгляд справи продовжується. У вересні 2019 року сторони мають подати додаткові пояснення на підтримку своєї позиції. 

Петренко підкреслив, що Україна мала і має чітку й послідовну позицію, яка базується на нормах міжнародного права, зокрема положеннях Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 року та положеннях українського законодавства, що закріплюють право власності держави на спірні музейні об’єкти.

"Кримські музеї фактично здійснювали лише оперативне управління цінностями Музейного фонду України. А отже  – не мають права розпоряджатися цими музейними предметами і претендувати на них", - зазначив міністр юстиції.

Окружний суд міста Амстердам 14 грудня 2016 оголосив рішення, яким визнав, що музейна колекція "Крим. Золотий острів у Чорному морі" підлягає поверненню на територію України. Суд визнав, що предмети спірної музейної колекції є культурними цінностями, які незаконно знаходяться на території Королівства Нідерланди, та наголосив, що музейні артефакти належать державі Україна. Апеляційне провадження, ініційоване кримськими музеями, триває з 2017 року.

На території Королівства Нідерландів перебуває 565 музейних предметів колекції "Крим. Золотий острів у Чорному морі" з Музейного фонду України. Експонати здебільшого є знахідками, одержаними в результаті археологічних досліджень. За останньою оцінкою страхова вартість колекції становить 10 млн євро.

Сьогодні суд відклав рішення ще на 6-9 місяців, тож "Скіфське золото" залишається в Амстердамі

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати