Російські ЗМІ розкручували пропаганду в "день тиші" на користь "Опозиційної платформи - За життя", - Аваков

У МВС заявили, що російські провокації не припиняються ні під час президентської, ні під час парламентської виборчої кампанії

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

21 липня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зустрівся з іноземними спостерігачами та дипломатами. На засіданні були присутні Вільям Тейлор, тимчасово повірений у справах США в Україні, Ллойд Аксуорті, голова Канадської місії спостереження, Євген Чолій, президент СКУ, Х’юг Мінгареллі, голова Представництва ЄС в Україні та інші. 

"Результати порушень попередніх виборів президента є предметом нашої уваги. Слідчі Нацполіції розслідують 155 кримінальних проваджень, станом на сьогодні – 47 проваджень направлені до суду. Повідомлено про підозру в 51 випадку, в 37 справах слідство триває. Яскравим прикладом є відсторонення від роботи мера Василькова. Він обґрунтовано підозрюється в скуповуванні голосів на користь одного із кандидатів у президенти", - сказав Арсен Аваков.

Міністр заявив, що для реагування на можливі порушення МВС створило свій інструментарій.

"Разом із представниками мережі «Опора» ми розробили чіткі алгоритми дій поліцейських при виявлені тих чи інших порушень. Ми розробили систему "Вибори 2019"», вона працювала під час президентських виборів і працює зараз. Повністю відкрита система реєстрації кожного порушення, що є, по статтях, в розрізі регіонів. Ми можемо спостерігати в режимі онлайн за результатами розслідувань. Також у нас працює оперативний штаб, до якого увійшли всі ЦОВВ МВС", - заявив Арсен Аваков.

Президент Світового конгресу Українців Євген Чолій заявив, що правоохоронні органи України успішно забезпечили виборчий процес, не зважаючи на продовження гібридної агресії Росії проти України.

"Під час президентських виборів наша команда була представлена 122 спостерігачами, які робили медіа моніторинг для 30 країн світу, 20 мовами і зафіксували намагання дезінформувати західний світ про виборчий процес в Україні, а також намагалися очорнити кожного з кандидатів. У своєму звіті ми ще раз підкреслюємо, що Російська Федерація намагалася зірвати процес виборів під час президентської кампанії в Україні", - заявив Євген Чолій.

Арсен Аваков відповів, що російські провокації не припиняють ні під час президентської, ні під час парламентської виборчої кампанії.

"Російські та окупаційні ЗМІ продовжують розкручувати пропаганду, в тому числі і в "день тиші". Цікаво, що це працює на користь кандидатів "Опозиційної платформи - За життя". Крім того, окупанти продовжують порушувати режим тиші. Навіть сьогодні четверо українських захисників підірвалося на міні. Двоє загинуло. На відміну від президентської кампанії, під час парламентської ми не фіксували серйозних кібератак. Ми постійно співпрацюємо з британськими, канадськими та американськими та європейськими колегами, а також з офісами Facebook, Google, Twitter", - зазначив Арсен Аваков.

Євген Чолій також закликав українських правоохоронців ділитися набутим досвідом з країнами, які також борються із російськими гібридними атаками.

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати