РФ затягує час переговорів щодо транзиту - Нафтогаз
Росія просто затягує час для будівництва "Північного потоку-2". Інших причин не призначати дату наступної тристоронньої зустрічі щодо підписання нової угоди про транзит російського газу через Україну до ЄС немає
Про це написав у Facebook виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.
"Якщо російська сторона чекала на результати парламентських виборів для наступного раунду тристоронніх зустрічей щодо транзиту з 2020 року, то ці результати вже зрозумілі.
Не буде ОПЗЖ ("Опозиційна платформа - За життя" - ред.) у коаліції і не буде Бойко прем’єром. Мрії не зажди здійснюються. Тому немає причин вже зараз не призначати дату наступної тристоронньої зустрічі", - заявив він.
"Звісно, якщо російська строна займає конструктивну позицію щодо продовження транзиту, а не просто виграє час для продовження будівництва "Північного потоку-2" і повного припинення транзиту через Україну", - додав Вітренко.
За його словами, перед наступною зустріччю необхідно провести консультації на технічному рівні з Газпромом та фахівцями Єврокомісії для підготовки проекту операторської угоди та обговорення варіантів бронювання потужностей між Газпромом та оператором української ГТС або контракту на своп газу між Газпромом та Нафтогазом.
Вітренко підкреслив, що тоді тристороння зустріч на політичному рівні матиме шанс завершитися підписанням угод.
-
Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
-
4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.
-
Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" здобула чергову відмову від влади Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.
-
Нафтогаз пропонує Газпрому контракт на "своп" газу. Відповідно до цього варіанту Газпром буде передавати Україні певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна-Росія, а Україна буде передавати точно такий самий обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна-ЄС.
-
Розмова щодо транзиту російського газу через територію України запланована на грудень, але президент України розраховує провести її раніше.
-
У середу, 17 липня, через зупинку на ремонт двох ниток газопроводу "Північний потік" Газпром на чверть збільшив обсяги транзиту газу до ЄС через українську ГТС.
- Актуальне
- Важливе