У Нацбанку висловили готовність знижувати облікову ставку
Макроекономічна ситуація в Україні сприяє тому, щоб і надалі знижувати рівень облікової ставки
Про це повідомили представники комітету з монетарної політики Нацбанку під час обговорення попереднього рішення про зниження облікової ставки, повідомляє прес-служба НБУ.
“На сьогодні макроекономічні умови є сприятливими для продовження циклу пом’якшення монетарної політики, розпочатого у квітні. Поточне зростання внутрішнього попиту і його вплив на інфляцію компенсується сприятливою ситуацією на валютному ринку”, - йдеться у повідомленні центрального банку.
Втім у НБУ звернули увагу на зростання ризиків того, що через затримку у проведенні реформ, а також ухвалення рішень, які можуть ці реформи скасувати, Україна може втратити підтримку Міжнародного валютного фонду.
Читайте також: Дешевих грошей не буде. Чому НБУ підвищив облікову ставку та що це дасть економіці
-
Нагадаємо, з початку 2018 року Нацбанк п’яять разів підвищував облікову ставку. З грудня 2018 року ключовий показник монетарного регулювання Нацбанк залишав на рівні 18%.
-
Таким чином рішення Національного банку України про облікову ставку на рівні 18% робило кредитування в Україні найдорожчим у Східній Європі, писали у Bloomberg.
-
Втім 25 квітня Національний банк України вперше за два роки знизив облікову ставку: на 0,5процентних пункти - до 17,5% річних.
-
А 18 липня правління Національного банку схвалило рішення знизити облікову ставку ще на 0,5% - до 17% річних.
- Актуальне
- Важливе