Суд відкрив провадження через бездіяльність уряду у питанні ринку землі
Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі про бездіяльність Кабінету міністрів щодо нерозроблення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель
Про це повідомляє прес-служба суду.
“Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом до Кабінету міністрів України про визнання протиправною його бездіяльності, яка полягає в нерозробленні та невнесенні на розгляд Верховної Ради України проекту закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення”, - йдеться у повідомленні.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження, а підготовче засідання призначено на 24 вересня.
У суді відзначили, що серед вимог позову - зобов’язати профільні міністерства та Кабінет міністрів розробити проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення та подати його на розгляд парламенту.
Відповідачами у справі виступають КМУ, Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінфін, Мін'юст, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Читайте також: Чи можна продавати українську землю. Все найважливіше про реформу
-
Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, була запроваджена в Україні ще у 2001 році. Відтоді моратоій багаторазово продовжували.
-
7 грудня 2017 року Верховна Рада продовжила заборону на продаж землісільськогосподарського значення.
-
У МВФ заявили, що відсутність прозорого ринку землі перешкоджає надходженню інвестицій в Україну.
-
Уряд пропонує створити ринок сільськогосподарської землі з певними обмеженнями: продавати до 200 гектарів, при цьому не дозволяти купівлю земель іноземцям і агрохолдингам.
-
Президент Порошенко вважає, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення гальмує розвиток аграрного ринку та стримує прихід інвесторів до України.
-
У серпні Європейський суд з прав людини визнав мораторій порушенням прав людини.
-
На початку листопада в Україні стався перший випадок, коли завдяки рішенню Європейського суду з прав людини вдалося обійти мораторій на продаж земель в Україні.
-
МВФ заявляє, що відсутність прозорого ринку землі перешкоджає надходженню інвестицій в Україну.
-
Уряд пропонує створити ринок сільськогосподарської землі з певними обмеженнями: продавати до 200 гектарів, при цьому не дозволяти купівлю земель іноземцям і агрохолдингам.
-
Раніше у Світовому банку підрахували, що скасування мораторію та запуск ринку сільськогосподарської землі дозволить Україні збільшити темпи економічного зростання на додаткові 1,6% на рік.
- У 2020 році в Україні з’явиться ринок землі, пообіцяв президент Володимир Зеленський.
- Актуальне
- Важливе