live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чумак пояснив, хто розслідуватиме справи Майдану і економічні злочини після ліквідації "департаменту Горбатюка"

Після позбавлення ГПУ слідчих функцій злочини проти учасників Революції Гідності та економічні злочини розслідуватимуть ДБР і НАБУ

Про це заявив у ефірі Еспресо.TV заступник генерального прокурора Віктор Чумак.

"19 листопада ГПУ і прокуратура взагалі втрачає всі функції проведення досудового слідства - слідчих у прокуратурі більше не буде взагалі. У нас залишилися два великих управління, які займаються на сьогодні досудовими розслідуваннями, тобто які є слідчими - це Головне слідче управління ГПУ і Управління спецрозслідувань - так зване "Управління Горбатюка". Ситуація така, що все одно через місяць їм треба передати всі справи, які є в їхніх провадження, іншим органам досудового розслідування. Частині управління Горбатюка і в іншому так само - це практично справи діляться за великим рахунком на дві категорії: перша частина справ іде в НАБУ - які пов'язані з економічними злочинами, там високопосадовці і таке інше, а друга половина справ іде в ДБР, яке теж прив'язане з окремо визначеною категорією справ. Залишається за великим рахунком необхідність розслідування цих справ. У ДБР це справи про злочини, скоєні на Майдані і справи з надмірним насильством, застосуванням зброї до мітингуючих і таке інше. І залишаються справи економічної категорії в НАБУ або в ДБР - які не підпадають у підслідність НАБУ", - сказав Чумак.

Заступник генпрокурора зазначив, що співробітникам ГПУ, які розслідували ці справи, доручать процесуальне керівництво після складання ними тестів для переведення в новий офіс генпрокурора.

"Процесуальне керівництво буде зберігатися тими самими людьми, які їх розслідували. Тому що в принципі слідчі, які працюють у цих двох управліннях, завтра ідуть на тести, щоб перейти у новий офіс генпрокурора. Хто пройде - стає прокурором, процесуальним керівником у цих справах у спеціально створеному підрозділі - департаменті розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності", - пояснив Чумак.

Заступник генпрокурора додав, що у разі небажання проходити тести співробітники ГПУ можуть переводитися працювати в НАБУ чи ДБР.

новини партнерів

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати