У 2020 році теж не буде європейських доріг, - Омелян про бюджет на дороги


фото: Слово і діло
Ексміністр інфраструктури Володимир Омелян прокоментував план Кабміну ремонту та будівництва доріг на 2020 рік: дорожній фонд зменшився, а фінансування урізали, в порівнянні з проектом минулого уряду

Про це ексміністр інфраструктури Володимир Омелян написав у Facebook.

"На засіданні Уряду 15 січня було затверджено план розподілу коштів на дороги у 2020 році, що гучно назвали Стратегія-2020. Насправді, це звичайний документ, який затверджується щороку і згідно з яким області отримують фінансування", - заявив колишній міністр.

Він відзначив, що в новому плані розподілу коштів на фінансування доріг "уряд нарешті визнав, що в Дорожньому фонді не 75 млрд грн, як ми планували; не 73 млрд грн, як декілька місяців обіцяли вони у 2019; а 66 млрд."
Він додав, що вважає - фінансування буде ще меншим, адже основне джерело формування дорожнього фонду - це акциз на пальне, який формується за рахунок ставок на імпорт в доларах США і має бути відкоригований через зростання гривні.
Омелян звернув увагу, що уряд Гончарука відмовився від проєкту фінансування місцевих доріг у 10 млрд грн, розробленому в час перебування ексміністра на посаді.
"Про це навіть згадки немає, області - робіть їх самі без грошей! Ми виходили з того, що після ліквідації чорного ринку пального ДФ отримає близько 90 млрд грн. ДФ ще зменшився, з чорним ринком будуть боротися лише слайдами і звітами", - вважає ексміністр.

Омелян також каже, що є "певна диспропорція" у розподілі коштів:

"Фактично лише декілька областей отримають умовно непогане фінансування на цей рік, а саме, це рідна для президента Дніпропетровська область, трошки отримають дороги сходу України, і начебто планують завершити будівництво хайвею, який поєднає західну Україну з півднем".

"Ключове: у 2020 році теж не буде європейських доріг. З Зеленським їх взагалі не буде!
4000 км обіцяних на 2020 - це 2% від усіх доріг України. Без комунальних доріг! Фактично, це по 200-300 км на кожну область", - пояснив колишній міністр інфраструктури.

 
  • Нагадаємо, 15 січня уряд затвердив перелік доріг для ремонту в 2020 році: у Дорожньому фонді на це заклали понад 66 млрд
  • У Кабінеті Міністрів поставили за мету відремонтувати 4000 кілометрів доріг за 2020 рік

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

17 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати