live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні працювали сотні фірм, через які бюджет втрачав мільярди з ПДВ. Податкова про це знала, - ЗМІ


фото: sfs.gov.ua
Упродовж лютого в Україні працювали близько 600 транзитно-конвертаційних центрів, через які державний бюджет недоотримував близько 4 млрд грн щомісяця

Про це йдеться в документі, що є у розпорядженні редакції ZN.UA, і автентичність якого підтвердило джерело видання в ДПС.

Згідно з даними документа, фірми-схемники з січня 2019 згенерували близько 75 млрд грн фіктивного податкового кредиту, продавши його компаніям реального сектору економіки, завдяки чому вони змогли сплатити до держбюджету менші суми. 

Наприклад, у Львівській області діяло 40 таких фірм, сума збитків, нанесених ними державі, за цей період склала 453 млн грн. У Київській області 111 підприємств завдали країні близько 1 млрд грн збитків, у самому Києві через 127 фірм-"схемників" держбюджет недоотримав близько 400 млн грн і т.ін. І це тільки за лютий 2020-го.

Видання пише, що без участі топ-податковців ці підприємства працювати б не змогли. 

Начальники обласних податкових та Офісу великих платників теж ймовірно задіяні, адже мають необмежений доступ до даних служби, системи електронного адміністрування ПДВ та системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), яка, по ідеї, не повинен пропускати "схемників".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 жовтня, 2020 четвер

1 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати