Росія пропонувала провести суд над Гіркіним та іншими фігурантами справи про збиття Boeing, - прокурори в суді по MH-17
Сторона звинувачення в суді у справі про збиття рейсу MH-17 розглядала питання того, чи мають підозрювані Гіркін, Пулатов, Дубінський та Харченко імунітет як учасники міжнародного конфлікту
Про це у середу в рамках другого блоку попередніх слухань у справі про збитий МН17, які проходять у судовому комплексі Сгіпголу в Нідерландах, заявив представник прокуратури Тейс Бергер, передає De Telegraaf.
Прокурори заявили, що недоторканність поширюється виключно на військових країн під час міжнародних конфліктів, і тільки якщо вони дотримуються міжнародного гуманітарного права. Також обвинувачення зазначило, що імунітет розповсюджується виключно на комбатантів, а цивільні можуть залучатися до відповідальності, навіть якщо вони діють на території іншої держави.
Читайте також: На суді щодо МН17 в Гаазі показали фото транспортування "Бука" та дані з радарів
Недоторканність учасників бойових дій може бути підставою для припинення справи за голландським законодавством.
Водночас, в конфліктах держави з озброєними групами не існує недоторканності, на відміну від міжнародних конфліктів.
Сторона обвинувачення залишила суду право вирішувати, чи контролювалися бойовики напряму з Росії і зуважила, що Росія пропонувала провести над громадянами Росії - Дубінським, Пулатовим та Гіркіним суд за вбивство на своїй території (четвертий підсудний - Харченко - громадянин України).
Читайте також: На суді щодо МН17 розповіли про дослідження роботи ЗРК "Бук"
Імунітет комбатанта захищає бійців у збройному конфлікті від судового переслідування. Адвокати Сабіна Тен Дусшате і Будевейн ван Ейк вважають, що підозрюваний Олег Пулатов може розраховувати на таку форму імунітету.
За словами прокурора Фердинандуссе, для звільнення від судового переслідування необхідно відповідати п'ятьом умовам. Пулатов та два інших росіянина Ігор Гіркін і Сергій Дубинський, а також українець Леонід Харченко не підпадають під ці умови.
Фердинандуссе вважає, що важко визначити, чи існує міжнародний збройний конфлікт на сході України, але, схоже, це так.
За даними Генпрокуратури, умова про те, що бійці повинні дотримуватися норм міжнародного військового права, не виконана. Таким чином, на думку державної прокуратури, немає жодних сумнівів у тому, що четверо підозрюваних не можуть претендувати на імунітет учасників бойових дій, а відтак їх можна переслідувати на основі кримінального права Нідерландів.
Текстову трансляцію суду можна прочитати тут.
- Нагадаємо, 9 березня у Нідерландах почався судовий процес у справі МН17.
- Обвинуваченими у справі є ексофіцер ФСБ, колишній так званий міністр оборони "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу ЗС РФ, очільник "ГРУ ДНР" Сергій Дубинський, підполковник ГРУ РФ Олег Пулатов і громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці "ДНР".
- Один з підозрюваних - Олег Пулатов - виявив бажання брати участь у судовому процесі. Його представлятимуть адвокати Сабіна тен Дуссхате та Баудевейн ван Ейк з нідерландської фірми Sjöcrona Van Stigt.
- США виступили з вимогою покарати винних у знищенні авіалайнера.
- Родичі загиблих у катастрофі літака рейсу МН17 подають позови щодо компенсації.
- Обвинуваченим пред'являють обвинувачення за двома пунктами: знищення літака, що призвело до загибелі 298 пасажирів, і вбивство 298 людей.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе