У педуніверситеті ім. Драгоманова обурені антиукраїнською позицією професорки Більченко, але "діятимуть відповідно до законодавства"

Центральний корпус НПУ. Бульвар Шевченка, Київ
фото: edportal.org.ua
Викладачі й студенти Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова відреагували на неоднозначні висловлювання професорки культурології цього вишу Євгенії Більченко щодо української мови, українців та України як держави

25 січня 2021 року на офіційному сайті вишу з'явилася відповідна заява профспілкової організації працівників НПУ імені М.П. Драгоманова за підписом голови профкому Івана Горбачука, передає Еспресо.TV.

Колеги Більченко вважають, що вона "в неприпустимій і неприйнятній формі висловилася проти української мови, українських громадян та Української держави". Її тведження, на їхню думку, "є антиукраїнські й антинародні, такі, що йдуть врозріз з моральними принципами та переконаннями колективу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова".

Разом з тим, "незважаючи на гостроту питання, значний суспільний резонанс та шкоду іміджу закладу, університет буде діяти у відповідності до чинного законодавства".

Читайте такожУкраїнізація або смерть. Чому манікюрниці і офіціанти мають заговорити українською

"Це питання заплановане до розгляду на засіданні профспілкового комітету, громадської організації "Просвіта", на засіданні комісії з академічної етики та зборах інших представницьких і громадських організацій. За результатами обговорення та розгляду планується проведення слухання цього питання на засіданні вченої ради університету", - зазначили у профспілковій організації.

Обурені позицією професорки Більченко й студенти.

Студентський парламент факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М. П. Драгоманова оприлюднив з цього приводу ціле звернення.

"За нами - майбутнє України. Яким воно буде - залежить тільки від нас. А ми точно не хочемо чути "какая разніца". І ця аксіома не потребує коментарів.

Дуже важко виборювати з року в рік нашому університетові першість серед передових вишів України, а з такими "просвітниками" - майже неможливо. Таким викладачам не місце в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова", - кажуть студенти-"драгоманівці".

Марія Прошковська

Тим часом українська художниця Марія Прошковська публічно припинила навчання в магістратурі у Більченко.

"Я пройшла Революцію Гідності, допомагала армії і цивільним, виховую свого сина в повазі і любові до України, а тому просто не можу вчитись далі у Євгенії Більченко та в університеті, який паплюжить всі принципи державної вищої освіти і на 7-му році війни закриває очі на подібні резонансні речі", - повідомила мисткиня ввечері 25 січня.

"Я проти будь-яких цькувань, погроз, оцінок зовнішності чи постановки віртуальних діагнозів і пані Більченко має право на будь-яку думку, окрім тої, що суперечить законодавству України як приватна особа, але як викладач вишу має добирати слова і поважати суспільство, в якому вона живе", - наголосила Прошковська.

Що ж стосується самої професорки, то, за її словами, в понеділок, 25 січня, вона мала розмову ректором Віктором Андрущенко і той, як вона каже, звільняти її "не збирається".

"Звільняти за політичні погляди з універиситету - не його практика", - навела Більченко слова Андрущенко.

  • Нагадаємо, після посилення з 16 січня 2021 року дії закону про захист державної мови Більченко оприлюднила у Facebook серію заяв, де, зокрема, назвала Україну "онкохворою американською колонією" та "тоталітарною країною", де нібито панують "вуличні етнорадикали" й "фашизм". При цьому на окупованих територіях та в РФ жодних ознак тоталітаризму, політичних репресій й обмежень прав і свобод людини й громадянина вона не вбачає.
  • Пізніше з'явиися свідчення того, що подібні речі професорка розповідає й на лекціях.
  • У відкритому доступі є відеозаписи з її виступами на тему "громадянської війни" в Україні, які вона мала в Одеській юридичній академії, а також на телеканалах екс-"регіонала" Клименка й терористичної організації "ДНР".
  • Від своїх слів Євгенія Більченко наразі не відмовляється.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати