Німецький політик заявив, що Україні треба змиритися з тимчасовою втратою територій задля миру. У МЗС відповіли
Прем'єр федеральної землі Саксонія (Німеччина) Міхаель Кречмер заявив, що Україні слід змиритися з тимчасовою втратою територій задля перемир'я з Росією
Про це пише Spiegel.
На думку німецького політика, уряд ФРН має "не лише постачати Україні зброю, але й вдаватися до дипломатичних ініціатив", а союзники "повинні спробувати вплинути на Путіна й уможливити припинення вогню".
"Можливо, що для перемир’я Україні спершу потрібно буде прийняти тимчасову втрату контролю над деякими територіями. Жоден квадратний метр української території не став російським. Але, як і в інших великих війнах, настав час для фінального рішення", – сказав прем'єр Саксонії.
Він розкритикував владу Німеччини, заявивши, що вона хоче давати зброю, але не хоче перемовин. На думку політика, необхідно змінити політику щодо Росії.
"Ідея послабити Росію у військовому, політичному та економічному відношенні, щоб вона більше не могла становити для нас загрозу, — це ставлення, яке сягає XIX століття. Це закладає основу для подальших конфліктів", - сказав Кречмер.
Реакція Києва
Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що в разі, якщо Україна змириться з тимчасовою втратою територій, російські війська стануть ближче до Німеччини, і Саксонії зокрема.
"Поступки територіями неодмінно призведуть до більшої агресії Росії, яка, безсумнівно, вийде за межі України. Мир в Європі лежить через поразку Москви. Закликаємо німецького політика подивитися правді в очі: спочатку пані канцлер Ангела Меркель, а згодом і канцлер Олаф Шольц докладали величезних політичних зусиль, аби переконати Путіна зупинити війну. Це не допомогло. Як і не допоможуть будь-які інші поступки. Його мета – знищення України та дестабілізація всієї Європи. Єдиним "розворотом" у політиці Німеччини щодо Росії може стати ще більша підтримка України", - написав він.
- 9 жовтня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що наразі передумов для проведення перемовин із РФ немає, а будь-які територіальні поступки неможливі.
- Актуальне
- Важливе