Переможні новини 747-го дня війни: перший "Оскар" для України, наші захисники знищили рідкісний російський комплекс РЕБ "Палантин"
Фільм Мстислава Чернова про перші дні вторгнення Росії в Маріуполь визнаний "найкращим документальним фільмом", а Сили оборони знищили 4 склади боєприпасів та ще 3 важливі об’єкти
Вперше в історії український фільм відзначено премією "Оскар"
Стрічка Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" про перші дні вторгнення Росії визнана першою в категорії "Найкращий документальний фільм".
11 березня в Лос-Анджелесі відбулась 96-та церемонія нагородження премією "Оскар" від Американської кіноакадемії.
"Я хотів би, щоби я ніколи не робив цей фільм. Щоб Росія не окуповувала, не вбивала українців. Я віддав би це (маючи на увазі статуетку, - ред.), щоб Росія не окупувала наші міста, не вбивала десятки тисяч моїх співвітчизників, але я не можу змінити історію", - сказав режисер Мстислав Чернов зі сцени "Оскар-2024".
Він, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василиса Степаненко, які разом працювали над фільмом, стали одними з останніх журналістів-міжнародників, які покинули українське місто.
Фільм, створений у співпраці американської документальної студії FRONTLINE та американського інформаційного агентства Associated Press, - це хроніка перших 20 днів повномасштабного вторгнення, показана через історії людей - свідків і жертв російських звірств. "20 днів у Маріуполі" показує, як росіяни перетворювали місто на руїни.
Знищено командний пункт ворога, бліндажі та склади боєприпасів
Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський розповів про важливі ворожі об’єкти, які знищили Сили оборони. За добу в операційній зоні відбулося 45 бойових зіткнень. Ворог завдав 25 авіаударів, 3 ракетні удари, більше тисячі обстрілів та 90 ударів дронами-камікадзе.
Загальні втрати ворога за добу становили: у живій силі 392 особи (вбитими й пораненими); в озброєнні та військовій техніці – 47 одиниць, не враховуючи БПЛА. Зокрема це 1 танк, 10 бойових бронемашин, 8 артсистем, 1 реактивна система залпового вогню, 1 протитанковий реактивний комплекс, 2 засоби ППО, 21 авто, 3 одиниці спецтехніки. Нейтралізовано або знищено 352 БПЛА різних типів.
"Сили оборони також знищили 4 склади боєприпасів та ще 3 важливі об’єкти - командний пункт і бліндажі, – зазначив Тарнавський.
Українські захисники знищили рідкісний російський комплекс РЕБ "Палантин"
Рідкісний російський комплекс радіоелектронної боротьби "Палантин-К" Сили оборони знищили на Запоріжжі.
Про це повідомив начальник відділу зв’язків з громадськістю ОСУВ "Таврія" капітан Дмитро Лиховій, пише "Арміяінформ".
"10 березня було уражено рідкісний російський комплекс РЕБ "Палантин-К" та станцію РЕБ РБ-341В "Леєр" – це робота ракетних військ ОСУВ "Таврія" на Запорізькому напрямку", – зазначив він.
Раніше в операційній зоні ОСУВ "Таврія" було уражено станції РЕБ Р330-Ж "Житель" та РБ-341В "Леєр-3".
"Минулого дня наші воїни також знищили ЗРК "Бук-М2" і РСЗВ БМ-21 "Град", — резюмував офіцер
Комплекс радіоелектронної боротьби "Палантин" поступив на озброєння армії РФ у 2019 році. Перший випадок знищення "Палантина" був зафіксований 15 лютого 2023 року, також на Запорізькому напрямку.
Українські пілоти вже влітку будуть готові керувати винищувачами F-16
12 українських пілотів уже влітку будуть готові керувати винищувачами F-16. Про це пише The New York Times.
В середині 2024 року більше десятка українських пілотів будуть готові до бойових вильотів на винищувачах F-16, проте на всіх не вистачить літаків. Наразі винищувачі F-16 готові, а льотчики-інструктори чекають у новому навчальному центрі в Румунії, створеному для навчання українських пілотів польотам на бойових літаках F-16.
"Але є одна заковика: українські пілоти ще не прибули, попри заяви минулого літа про те, що центр зіграє вирішальну роль у піднятті їх у повітря для захисту своєї країни від смертоносних російських ударів", – йдеться в матеріалі.
Водночас автори статті наголошують, що це не означає, що українські пілоти не готуються. Очікується, що дванадцять пілотів будуть готові до бойових вильотів на F-16 до літа цього року після 10 місяців навчання в Данії, Великій Британії та Сполучених Штатах.
До того моменту, коли пілоти повернуться в Україну, буде поставлено шість F-16 із приблизно 45 винищувачів, які обіцяли європейські союзники.
Головою Гаазького трибуналу стала суддя, яка видала ордер на арешт Путіна
У Гаазькому суді обрали нове керівництво. Головою трибуналу стала суддя, яка видала ордер на арешт Путіна.
11 березня 2024 року судді Міжнародного кримінального суду (МКС) на пленарному засіданні обрали суддю Томоко Акане головою суду. Суддя Росаріо Сальваторе Айтала був обраний першим віцепрезидентом, а суддя Рейне Алапіні-Гансу - другою. Термін повноважень – три роки.
У березні 2023 року Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна. Рішення МКС пов'язане з воєнними злочинами Путіна та Львової-Бєлової. Вони підозрюються у незаконній депортації українського населення, зокрема дітей.
- Актуальне
- Важливе