Переможні новини 825-го дня війни: 24-річний солдат ліквідував ворожий БТР з екіпажем, МО дозволило використовувати у війську 10 нових "роботів"
Солдат, який лише три місяці у війську, поцілив у корму БТР і підірвав його разом з екіпажем, Міноборони офіційно допустило до експлуатації у війську 10 нових роботизованих систем
24-річний військовий пострілом з гранатомета ліквідував ворожий БТР з екіпажем
Солдат 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського влучним пострілом з гранатомета знищив російський БТР з вісьмома окупантами. Про це повідомили на сторінці бригади.
"Російський БТР летів на шаленій швидкості, водій, певно, був переляканий на смерть. Першим пострілом я трошки схибив – граната послизнулась по броні. Другий раз влучання з гранатомета Carl Gustaf було чітко в корму, машина вибухнула, трохи проїхала і все. Потім я взнав, що в бронемашині згоріло вісім загарбників", – згадує момент бою 24-річний солдат Микола з Радомишлю, що на Житомирщині.
Хлопець воює в 58-й окремій мотопіхотній бригаді лише третій місяць, і за цей час показав себе як сміливий гідний воїн. Він брав участь в обороні одного з донецьких сіл.
Укрнафта запустила нову продуктивну свердловину і випробувала нову технологію
ПАТ "Укрнафта" запустила на заході України ще одну свердловину. Результати її добового видобутку вдвічі перевищили попередні прогнози. Цього вдалось досягти завдяки новій технології кислотного гідророзриву пласта. Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Фото: ПАТ "Укрнафта"
"Результат більш ніж вдвічі перевищив прогнозний: дебіт свердловини становить 54 тонни на добу замість 22,6 тонни на добу. Таким чином, Укрнафта отримала високодебітну свердловину та, що навіть більш важливо, технологію збільшення видобутку на конкретному родовищі. КГРП включені до інвестиційних проєктів будівництва усіх свердловин на даному родовищі", – написав у facebook керівник компанії Сергій Корецький.
Україна націоналізувала судно російського олігарха, яке коштує орієнтовно мільярд гривень
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України судна російського олігарха Олександра Верховського, вартість якого перевищує 1 млрд грн. Про це повідомляє Служба безпеки України.
Йдеться про великий риболовецький траулер "Бухта Соколовская", який ще до початку повномасштабного вторгнення Росії добудовувався на заводі в Миколаєві. Судно було складовою торговельного флоту підсанкційного олігарха Верховського, який є одним із фінансових донорів російської війни проти України.
"Риболовецький промисел російського бізнесмена дозволяє йому регулярно перераховувати мільярдні суми до бюджету РФ. Звідти ці кошти ідуть на озброєння та матеріально-технічне забезпечення окупаційних угруповань країни-агресора, які воюють проти Сил оборони України", – зауважують у СБУ.
Нідерланди висловились за право України бити по території РФ
Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен заявила, що удари України по цілях на території Росії не мають бути предметом дискусії в Євросоюзі, адже Київ повинен мати на це право для власної самооборони. Про це вона заявила у Брюсселі перед зустріччю глав міноборони країн ЄС.
Кайса Оллонґрен підкреслила, що ніколи не виключала можливість завдання Україною ударів всередині Росії, оскільки Київ захищає себе і намагається відновити свою територіальну цілісність.
"Цілком можливо, що їм доведеться вдарити й всередині Росії. Тож, з мого погляду, це не повинно бути дискусією. І я також сподіваюся, що інші країни, які мають іншу позицію, змінять її", – зазначила Оллонґрен.
Міноборони цього року допустило до експлуатації 10 роботизованих комплексів.
Від початку 2024 року Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у війську понад 10 роботизованих комплексів вітчизняного виробництва.
"Сучасні технології, як-от дрони та наземні роботизовані платформи, допомагають мінімізувати контакт з противником і захищати життя військових. Роботизація посилює бойові спроможності підрозділів Сил оборони України, – повідомляють у Міноборони. – Наземні роботизовані платформи використовуються як носії озброєння та для ведення вогню з укриття".
Деякі комплекси вже успішно пройшли бойові випробування та отримали високу оцінку українських захисників.
Швеція надасть Україні пакет енергетичної допомоги на 56 млн євро
Уряд Швеції презентував пакет енергетичної допомоги для України на 650 млн шведських крон (56,66 млн євро). Про це йдеться на сайті уряду Швеції.
"Нова енергетична підтримка допомагає забезпечити енергопостачання України, щоб основні соціальні послуги, такі як школи, лікарні, транспорт, водопостачання та бізнес, могли продовжувати функціонувати", – повідомляють в уряді.
Нова енергетична допомога складається з двох частин: 43,58 млн євро надійде через фонд підтримки енергетики України Енергетичного співтовариства, ще 13,07 млн євро – через Програму розвитку ООН (ПРООН).
"Росія дедалі більше націлюється на українську енергосистему з метою виведення з ладу життєво важливої громадської інфраструктури. Щоб зміцнити стійкість України, ми зараз збільшуємо підтримку енергетичного сектору", – сказав міністр зовнішньої торгівлі Йохан Форсселл.
На східному напрямку окупанти втратили 10 складів боєприпасів та 17 танків за добу
Лише за останню добу на східному напрямку ворог втратив 1158 солдатів, 17 танків та 34 бойові бронемашини. Про це повідомляє ОСУВ "Хортиця" на своєму телеграм-каналі "Хортицький вітер".
За даними ОСУВ "Хортиця" росіяни за добу втратили також 10 складів боєприпасів, 42 гармати та міномети, одну реактивну систему залпового вогню, два протитанкових засоби, 4 РЕБи, 468 БпЛА. Окрім того, вони позбулись 38 одиниць автомобільної техніки та 6 – спеціальної техніки, а також 44 укриттів.
- Актуальне
- Важливе