Після демаршу Росії Болгарія стане газовим хабом для Південно-Східної Європи, - болгарський міністр фінансів

29 квітня, 2022 п'ятниця
16:05

У Болгарії буде створено регіональний координаційний центр для управління загальним використанням інфраструктури газу та електроенергії та додаткових закупівель газу для Балкан та Італії

Зміст

Про це оголосив віцепрем'єр і міністр фінансів Асен Васильєв у Брюсселі після зустрічі з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, пише Euractiv.

"Ми просили, щоб болгарська інфраструктура була використана для розподілу газу в регіоні, і вона буде використовуватися для розподілу поставок. Ми шукаємо найкраще інфраструктурне рішення, щоб почати спільні закупівлі газу та оптимізувати постачання електроенергії", – сказав Васильєв.

За його словами, Болгарія може не лише забезпечити свої 3 мільярди кубометрів газу, а й 17-20 мільярдів кубометрів газу для інших європейських країн.

Болгарія може використовувати Трансбалканський газопровід, який протягом 30 років транспортував російський газ через Україну до Південно-Східної Європи. Його потужність становить 17 млрд кубометрів, він може реверсувати потоки газу, і наразі не використовується через "Турецький потік".

Трансбалканський газопровід має достатню пропускну здатність і зв’язок із мережами сусідніх країн, щоб разом із болгарсько-грецьким газовим інтерконектором відігравати значну роль у звільненні регіону від газової залежності від Росії.

Зріджений природний газ можна імпортувати через Туреччину та Грецію та використовувати ті самі трубопроводи для обслуговування регіону, зменшуючи залежність від російського газу. Однак такий план вимагає консенсусу між країнами-учасницями Південно-Східної Європи.

До початку війни Росії в Україні основними викликами були політичні, а не технічні, але зараз ситуація зовсім інша.

Пропускну здатність Трансбалканського потоку зарезервував Газпром, хоча вона не використовується. Після одностороннього порушення угод з Болгарією країна може шукати юридичні варіанти за допомогою Європейської комісії для звільнення пропускної здатності трубопроводу.

  • Російський монополіст Газпром повідомив, що 27 квітня повністю призупинив постачання газу болгарській компанії "Булгаргаз" та польській PGNiG у зв'язку з відмовою платити в рублях.
  • У відповідь Болгарія пригрозила припинити транзит російського газу до Сербії та Угорщини.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
15:00
Олександр Прокудін
З тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося повернути ще трьох дітей
14:56
Оновлено
У Підмосков'ї підірвали BMW X3, унаслідок вибуху помер 62-річний генерал-лейтенант
14:53
Зеленський
Зеленський натякнув на сильні політичні рішення ЄС цього літа
14:48
Урсула фон дер Ляєн
ЄС у межах 21-го пакета санкцій заборонить вʼїзд усім, хто воював проти України, – фон дер Ляєн
14:31
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
"Хтось має виявитися мудрішим": спікер сейму Польщі закликав не допустити ескалації конфлікту навколо підрозділу імені УПА
14:28
Угорщина
Депутати нового парламенту Угорщини урізали собі зарплати
14:28
Далекобійні дрони СБС та ЗСУ змусили армію РФ перекрити логістичну артерію до Криму, - Мадяр
14:20
Партнерський матеріал
Доступна комунікація: Ощадбанк організував у Києві тренінг з безбар'єрності для держустанов
14:01
Верховна Рада, ВР
ВР ухвалила закон про оподаткування доходів із цифрових платформ - так званий податок на OLX
14:00
OPINION
Україна-Польща. У політиці ображаються або ідіоти, або неймовірно сильні гравці
13:53
Фіктивне батьківство, інвалідність, зняття з розшуку, бронювання: СБУ та поліція викрили 6 схем для ухилянтів
13:46
"Провал системи проведення НМТ в умовах воєнного стану": Лубінець про тестування на Одещині, що тривало 13 годин
13:34
Як 7 корпус ДШВ тестував Nissan Navara на дистанційному керуванні
13:19
ВАКС
Оголосили вирок столичному адвокату за спробу підкупу прокурорів САП 
13:19
Валерій Залужний
"Це про справжню солідарність з Україною і про фіксування історії": Залужний написав передмову до книги Бориса Джонсона
13:15
Ексклюзив
Куба
Брюер: До осені відбудеться операція США зі зміни уряду на Кубі
13:03
Олександр Сирський
Ураження цілей до 2000 км та відмова від радянської зброї: Сирський затвердив Концепцію розвитку артилерії та ракетних військ до 2030 року
12:58
російська крилата ракета "Калібр"
РФ доопрацювала "калібри", встановивши на ракети касетні бойові частини, – Міноборони
12:35
Ексклюзив
"Ідуть напролом, бо це величезний бюджет": на майбутньому київському Національному військовому кладовищі зруйнована дамба. Триває підтоплення
12:29
СБУ заочно повідомила про підозру 10 російським військовим, які атакували цивільних у Херсоні дронами
12:14
Нардеп Мотовиловець орендує люксову квартиру, записану на фірму майстрині з нарощування вій, - Bihus.Info
12:14
Ексклюзив
Дрон, СБС, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
США покладаються на українські знання у виробництві дронів, - полковник армії у відставці Брюер
11:44
каса банку
Втрати ресурсу для економіки можуть сягнути 300 млрд грн: в АУБ пояснили, чому не варто продовжувати 50% податку на прибуток банків
11:30
валюта
Курс валют на 9 червня: гривня послабшала щодо долара та євро
11:26
Оновлено
Удари по Чонгарському і Генічеському мостах 
Чому "Бегемоти" почали знищувати Чонгарський міст, – командир Флінт
11:04
OPINION
Захід виграє, лише придбавши наш досвід та наші дрони
10:52
дощ у Львові погода
Сонце, місцями дощі з грозами: синоптикиня Діденко про погоду в Україні 10 червня
10:49
Оновлено
Сили оборони вдарили по нафтобазі Кубані, Кронштадту та Маріуполю
Дрони подолали 1000 км: Сили оборони вдарили по нафтобазах РФ, Кронштадту та складу ВМФ під Петербургом, Dnipro Osint опублікували координати
10:47
Ексклюзив
73-річний Володимир Путін на нараді зі своїми силовиками (травень 2026 р.)
Вплив РФ у Південному Кавказі слабшає, - директор незалежної аналітичної організації "Центр регіональних досліджень"
10:28
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є знеструмлення у пʼятьох областях: стан енергосистеми 9 червня
10:15
Випереджувальні рішення та засоби Middle Strike: Сирський провів наради з командирами корпусів на Донеччині
10:00
"Бібі, краще бути обережним": Трамп розповів, як попереджав Нетаньягу про можливу ізоляцію через Іран
09:59
Ексклюзив
Надто багато дивних збігів: Селезньов припустив, що могло статися в Білгороді
09:45
Володимир Зеленський
Україна та Велика Британія працюють над створенням європейської антибалістики, - Зеленський
09:10
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
09:08
Ексклюзив
Віктор Шлінчак
Не лише Зеленський пише листи до очільника Кремля, а й Путін надсилає листи Трампу, - Шлінчак
08:37
Втрати РФ
Минулої доби на фронті відбулося 260 боїв, РФ втратила ще 1370 військових
08:27
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Ворог зализує рани, втративши цілі бригади: 128-ма ОВМБр про Запорізький напрямок
08:08
Китай та США
США додали Alibaba та ще 2 компанії до переліку тих, хто підтримує китайську армію
08:06
Дональд Трамп
Трамп заявив, що скоро оголосить про "повну перемогу" над Іраном
Більше новин