![замах на Трампа замах на Трампа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/345000_346000/345390_GettyImages-2161511331_new_80x50_0.webp)
Мобілізація: примус чи не примус?
За даними свіжого опитування ГО "Передові Правові Ініціативи", проти примусової мобілізації 89,72%
Але річ у тім, що не буває такої речі, як "добровільна мобілізація". Це вже маніпуляція.
Що таке "мобілізація"? Вона взагалі не стосується тих, хто сам іде у військо. Все решта — це так чи інакше примус.
Ну, і як це корелює з тим величезним відсотком громадян, котрі хочуть отримати Україну в кордонах 1991 року? Тобто, якщо вірити соціологам, ми хочемо всього і нічого за це не платити, щоб процес нас взагалі не стосувався.
Читайте також: Як би мала виглядати справедлива мобілізація
Мені було б цікаво, якби соціологи уточнили (хоча це добряче здорожчує опитування): а що ці 89,72% взагалі уявляють собі під терміном "добровільна мобілізація"? Чи це чистий самообман?
І що таке "матеріальне заохочення" вигаданої "добровільної мобілізації"? Зарплати й так більші, ніж середні по Україні. Ще збільшити? Але ми як були, так і залишились однією з найбідніших країн. Ми вже два роки живемо чужим коштом, в борг. Половина бюджету — дотації.
Взагалі розмови про мобілізацію тих, хто під неї підпадає, але ще не воює (втік, купив довідку, тихо переховується, просто чекає своєї черги) - це на 90% самовиправдання: "в нас корупція", "генерали — м'ясники", "в нас нема зброї", "в нас нема амуніції", "нема грошей", "кидають в бій інвалідів", "кидають в бій ненавчених"... І це, звичайно, дуже серйозна проблема.
Про автора. Олексій Голобуцький, політолог
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![школа в окупації школа в окупації](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305837_6310b7e3af478-mariupol-1sep_1200_watermark_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Вільям Бернс Вільям Бернс](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/280000_281000/280389_William-Burns_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/304000_305000/304468_Screenshot_69_new_80x50_0.webp)