Про російські спецслужби та "Майдан-3"
Низка поінформованих джерел повідомляють про початок повномасштабної інформаційної атаки російських спецслужб
Ціль — повна дестабілізація суспільно-політичного, соціального та військового сектора в Україні.
Кодова робоча назва операції - "Майдан-3". Термін проведення кампанії — листопад-грудень 2023 року. Куратор — експрем'єр-міністр РФ, нині перший заступник голови АП РФ Сергій Кірієнко. Ідеолог — вже дещо призабутий Владислав Сурков. Він же - "хрещений батько" так званої Новоросії...
Масштаби проведення спецоперації — не лише Україна, а весь світ, де спецслужби РФ мають власну резидентуру, агентуру та використовують наосліп "корисних ідіотів"... Головна методичка ІПСО — викликати серед українців паніку та зневіру. Нацькувати суспільство на військових, військових на політиків, політиків на звичайних громадян.
Далі — детально по позиціях плану РФ, про "наративи", які вони поширюватимуть:
1. "Безперспективність" боротьби та опору агресії РФ. Через власну агентуру та "корисних ідіотів" росіяни активно розганяють частину реально проблемних тем, серед яких — корупція, "зупинка допомоги" від західних партнерів, "неефективність" політкерівництва та "загальна втома" від війни.
2. Росіяни знову повернулися до свого давно перевіреного ІПСО-прийому — мовна ворожнеча, розпалювання ненависті поміж українцями, які говорять українською та російською. І це, як не дивно, — знову працює. Подивіться хоча б останні мовні "с*ачі" (не люблю це слово) у Facebook.
Читайте також: Чи є українізація без Фаріон?
3. Російські спецслужби найближчим часом планують організацію та проведення одразу в кількох містах України низки вуличних "мирних" акцій, спрямованих на нагнітання зневіри та стресового стану звичайних громадян. Нагадаю, всі вуличні акції під час воєнного стану — заборонені Законом.
4. Окрема позиція — дискредитація та зрив процесу мобілізації. Поширення відеосюжетів про начебто "побиття" призовників. Використання з цією метою рідних та близьких українських військових, блокування процесу обмінів полоненими.
5. Інформаційна атака проти воєнно-політичного керівництва країни як в Україні, так і на міжнародних інформаційних майданчиках. Поширення наративу про "провал контрнаступу" та "провину" у цьому вищого військового керівництва. Для цього росіяни планують "розконсервувати" деяких несподіваних агентів впливу — експертів, політиків, лідерів громадської думки з так званого націонал-патріотичного табору.
6. Головна ставка в поширенні інформаційної атаки росіян робиться на мережу телеграм, яка стала вельми популярною в Україні, хоча, імовірно, може контролюватися напряму російськими спецслужбами. На телеграм, за інформацією джерел, вже виділено понад 230 млн $. Це найдорожча кампанія РФ, починаючи з 2014 року та Революції Гідності, яку росіяни намагалися максимально дискредитувати, витрачаючи на це десятки мільйонів доларів. Але — програли.
Читайте також: Хто патронує авторку інформаційних диверсій Хуршудян
7. Найнебезпечніше. Спецслужби РФ готують серію замахів одразу на кількох українських високопосадовців, для чого будуть використані кілька терористичних груп найманців-виконавців. Дехто з них вже перебуває на території України. В разі "успіху" терактів російські ЗМІ розганятимуть тези про "неспроможність" української влади захистити на лише пересічних громадян, але й саму себе. При чому подібні замахи росіяни планують видати за суто "внутрішньоукраїнські розбірки".
8. Свого апогею спецоперація росіян має досягнути 21 листопада — День гідності та свободи. На думку Суркова та Кірієнка, це "додасть" подіям "символізму"... Водночас росіяни планують посилити власні ракетні атаки на українську цивільну інфраструктуру...
Читайте також: Кому на руку чергова "дохла кішка" про диверсію на Північному потоці
Висновок
Листопад-грудень — це традиційно найдепресивніші місяці кожного року. Дуже мало сонця та тепла. Багато — дощу та вітру. Психоемоційний стан більшості людей саме в цей період — максимально наближений до гіпернервового. Чим і хочуть скористатися росіяни.
Що робити нам? Менше піддаватися на провокації. Менше сваритися. Менше ділити себе за мовною, політичною, соціальною, національною, релігійною чи будь-якими іншими ознаками. Довіряти лише перевіреним джерелам інформації. І завжди пам'ятати — будь-яка наша внутрішня сварка чи конфлікт — це найцінніший подарунок для ворога! Лише в єдності — сила та запорука майбутньої перемоги.
Ну, а за все інше мають взятися українські спецслужби. Їхня задача — максимально швидко виявити та нейтралізувати усі російські "консерви", ворожу резидентуру та агентуру, а також провести доступну роз'яснювальну роботу з усіма нашими доморощеними "корисними ідіотами", яких росіяни часто використовують навмання і яких останнім часом стає все більше...
Про автора. Єгор Чечеринда, офіцер ЗСУ, журналіст, телеведучий
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе