"Прості речі рятують життя": як зберегти психічне здоров’я тому, хто чекає близьку людину з фронту
Буденні речі зберігають психічне здоров’я та полегшують “життя у війні”
Про це розповіла травматерапевтка, ЕМДР терапевтка, координаторка кризової психологічної служби міста Львова Оксана Наконечна в ексклюзивному інтерв'ю для Еспресо.
За словами Оксани Наконечної, посттравматичний синдром можуть мати і люди, які не беруть безпосередньо участь у бойових діях, але щодня переживають за своїх рідних на фронті. Однак прості, буденні речі можуть допомогти пережити важкий період.
"Такі люди теж можуть мати симптоми посттравматичні. Знову ж таки, скажу банальні речі насправді. Є слоган такий: "Прості речі рятують життя". Зосередження на щоденному побуті, на тому, як ми живемо, що ми робимо, менше переглядати новини. Коли контактують жінки із чоловіками, які є на фронті, треба говорити про банальні речі", - стверджує Наконечна.
На думку терапевтки, з рідними, які захищають нашу країну на фронті, потрібно говорити не лише про війну, а й про мирні справи. Наприклад, розказати про нові дитячі малюнки чи передати привіт від сусіда. Такі розмови дозволяють не втратити захисникам і захисницям контакт із мирним життям, що допоможе зберегти стосунки після повернення військових додому.
"І коли вони (військові. - Ред.) повертаються, то не мають цієї ниточки контакту. Важливо її зберігати. Щоби, коли вони повертаються, не почувалися чужинцями, які уявлення не мають, що відбувалося за той час, коли їх не було вдома". - каже вона.
Оксана Наконечна також зауважила, що в нас воюють не лише чоловіки, а й жінки. Тому варто про це так само пам'ятати.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе